pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2020
  • 9 lutego 2020
  • wyświetleń: 41701

Uczniowie "Chrobrego", PZS nr 2 oraz ZSZiO w Woli na najważniejszym balu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

7 lutego uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie wspólnie z tegorocznymi maturzystami Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli po słowach "Poloneza czas zacząć!" rozpoczęli najpiękniejszy bal na 100 dni przed maturą.

Reklama

Studniówka I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie · fot. Powiat


Niemal 260 osób bawiło się w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach na studniówce I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Najważniejsi byli oczywiście tegoroczni maturzyści - w 6 klasach trzecich uczy się 166 uczniów. Tej nocy liczyła się przede wszystkim świetna zabawa.

Starosta Barbara Bandoła wraz z dyrektor szkoły, Renatą Dyrdą życzyły wszystkim wyśmienitej zabawy i jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym. - Chwil spędzonych w takiej szkole się nie zapomina. Na pewno nie zapomnicie także tego pięknego balu. Niech to będzie wieczór, który zapadnie w waszej pamięci, a za 100 dni niech się spełnią wasze marzenia. Niech one będą kluczem do waszej wymarzonej przyszłości - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Bal rozpoczęto od odtańczenia poloneza pokazowego. Następnie, zgodnie z tradycją uczniowie do tańca zaprosili nauczycieli, a później - w dwóch turach - wzięli w nim udział wszyscy tegoroczni maturzyści. Uczniowie "Chrobrego" prezentowali się znakomicie, a bawili się jeszcze lepiej.

Loading...


Tego samego wieczora w Domu Przyjęć Markowy w Porębie odbył się największy bal maturalny w powiecie pszczyńskim. Po raz pierwszy na wspólnej studniówce bawili się tegoroczni maturzyści Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli - razem z osobami towarzyszącymi ponad 350 osób. W tym roku szkolnym w największej szkole ponadgimnazjalnej w powiecie do 9 klas maturalnych - 7 klas technikum oraz dwóch klasy liceum uczęszcza 175 uczniów. W szkole w Woli do matury przystąpi 14 osób.

Zabawy do białego rana i jak najlepszego przygotowania do najważniejszego egzaminu życiu, życzył uczniom dyrektor szkoły, Piotr Cygan.

Studniówka Powiatowego Zespołu nr 2 w Pszczynie i ZSZiO w Woli · fot. Powiat


Maturzyści zatańczyli poloneza z nauczycielami, następnie był tradycyjny chodzony dla wszystkich chętnych i zachwycający, pokazowy walc wiedeński.

Wśród dziewczyn, które do balu przygotowywały się już od miesięcy, królowały długie suknie. Z kolei panowie, jak zwykle prezentowali się elegancko w tradycyjnych garniturach.

new / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj