Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 lutego 2020
  • wyświetleń: 1524

Czym jest ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe?

Materiał partnera:

Wybierając polisę ubezpieczeniową, musimy zwrócić uwagę na wiele czynników. Choćby na zakres ubezpieczenia lub wysokość składki. Dużo osób obawia się, że dodatkowe ubezpieczenie będzie drogo kosztować. Na szczęście obecnie jest wiele polis, które zapewniają optymalny zakres ubezpieczenia w niskiej cenie. Zawsze można też zawrzeć dodatkowe umowy, które podniosą zakres ubezpieczenia, jeśli nagle okaże się, że potrzebujemy dodatkowych usług. Z kolei polisa oszczędnościowa zapewnia nam nie tylko ubezpieczenie na życie, ale też możliwość odkładania pieniędzy na przyszłość. Taki wariant może spodobać się wielu osobom. Jak więc widać, możemy wybrać też polisę, która nie tylko chroni nasze zdrowie, ale i pozwali nam odkładać pieniądze na różne cele. Jak to działa?

Czym jest ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe?


Ubezpieczenie oszczędnościowe - jak to działa?Zwykle przeglądając oferty, szukamy ubezpieczenia na zdrowie i życie. Sporo osób i tak posiada konta oszczędnościowe, na których regularnie odkłada pieniądze. Jednak można połączyć te dwa cele w jednym jako ubezpieczenie oszczędnościowe. Wybierając taką polisę, otrzymujemy zarówno ubezpieczenie na życie, jak i długoterminowy plan oszczędzania pieniędzy na dowolny cel.

Tak skonstruowana oferta ubezpieczenia pomoże nam nie tylko dbać o siebie i swoją przyszłość, ale też pomoże nam zaoszczędzić kwotę potrzebną np. na wkład własny do zakupu mieszkania. A do tego nie musimy się martwić, co się stanie, gdy nagle zachorujemy czy będziemy uczestnikami wypadku.

Zawierając umowę o polisę oszczędnościową, uzyskujemy zakres ochrony zdrowia oraz możliwość odkładania pieniędzy na dowolny cel. Wystarczy co miesiąc wpłacać minimalną kwotę, aby móc cieszyć się z posiadania oszczędności. Z drugiej strony otrzymujemy też roczne premie czy premię końcową, gdy skończy się okres, na jaki polisa została zawarta. Sami decydujemy, ile czasu będziemy oszczędzać, jednak minimalny okres to 10 lat. W tym czasie możemy odłożyć naprawdę wysoką kwotę na zrealizowanie naszych planów czy marzeń. Warto też wiedzieć, że dochody uzyskane w ten sposób nie są opodatkowane tzw. podatkiem Belki (zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa). Zatem jest to świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy.

Polisy oszczędnościowe chronią też życieTaka polisa oszczędnościowa chroni również nasze życie i zdrowie. Możemy zawrzeć szereg dodatkowych umów lub pozostać przy podstawowej ofercie. Zakres ochrony umowy podstawowej jest dość szeroki. Wykupując ubezpieczenie na życie, zapewniamy naszym bliskim wypłatę przysługującej im kwoty w przypadku naszej śmierci. Dzięki temu nie zostawimy ich z problemami finansowymi, gdy nagle zginiemy w wypadku lub po długiej chorobie, której leczenie było kosztowne.

Dbając o przyszłość rodziny, warto wybrać takie ubezpieczenie, które pozwoli im dalej żyć bez martwienia się o przyszłość. W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej można liczyć na wypłatę najwyżej kwoty z trzech możliwych. Może to być gwarantowana suma ubezpieczenia, która określona jest w umowie wraz z premiami przyznawanymi rocznie. Albo też suma składek opłaconych w ciągu trwania umowy lub kwota ustalona na dzień śmierci ubezpieczonego, wyliczona na podstawie wzoru stosowanego do wypłaty w przypadku rozwiązania umowy. Największa kwota zostanie wypłacona rodzinie.

Ubezpieczenie na wszelki wypadekPolisy oszczędnościowe umożliwiają też dodatkowe usługi, które wybieramy w ramach dodatkowych umów. Może to być na przykład ubezpieczenie od niezdolności do wykonywania pracy zarobkowej, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu lub zachorowania czy też poważnego inwalidztwa.

Oczywiście nikt nie chce zachorować czy ulec wypadkowi, ale nigdy nie wiemy, co nas danego dnia spotka, więc warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe. Zwłaszcza że tutaj łączymy przyjemne z pożytecznym. I nie musimy dodatkowo interesować się metodami oszczędzania, skoro po wpłaceniu odpowiedniej kwoty firma ubezpieczeniowa oszczędza nasze środki za nas.