Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2020
  • 17 lutego 2020
  • wyświetleń: 38909

Wodna Wieża nadal na sprzedaż. Na kupca czeka już niemal rok

Budynek Wodnej Wieży stoi zamknięty od jesieni 2018 roku. Od kilkunastu miesięcy jest wystawiony na sprzedaż za prawie 4 mln zł na jednym z popularnych portali pośredniczących w handlu nieruchomościami.

wodna wieża
Wodna Wieża w Pszczynie - 16.02.2020 · fot. pless.pl


Wodna Wieża została zamknięta po śmierci jej właściciela w czerwcu 2017 roku, krótko po tym, jak otrzymała prestiżowy tytuł najlepszej restauracji w Polsce. Od blisko roku budynek jest wystawiony na sprzedaż za prawie 4 mln zł na jednym z serwisów nieruchomości.

Jak informuje Joanna Kot-Rybak z Opolskiego Centrum Nieruchomości, które pośredniczy w sprzedaży Wodnej Wieży, obiektem na przestrzeni ostatnich miesięcy interesowało się kilku klientów. Pośród nich znaleźli się również tacy, którzy byli zainteresowani prowadzeniem restauracji. Z klientami są prowadzone negocjacje, jednak na razie nikt nie podjął decyzji o zakupie. Industrialny wystrój wnętrz, w tym również pomieszczeń po dawnej restauracji pozostał ten sam, choć ich wyposażenie nie jest w pierwotnym stanie.

Wodna Wieża
Wodna Wieża nadal na sprzedaż. Na kupca czeka już niemal rok. · fot. ar


Przypomnijmy, że w 2006 roku właściciele firmy Karol Kania i Synowie - Wojciech Kania wraz z ojcem Karolem kupili od miasta zabytkową wieżę ciśnień. Jej renowacją, z myślą o otwarciu restauracji, pan Wojciech zajął się z żoną Agnieszką. W 2010 roku otwarto tu stylową restaurację Steampunk. Wodna Wieża była wizytówką miasta, a ekskluzywny lokal był wielokrotnie nagradzany przez krajowych i zagranicznych znawców kuchni. Otrzymał m.in. trzy czapki przewodnika Gault&Millau, a także Grand Award - Trzy Widelce oraz nagrodę specjalną w kategorii "Nowatorska strategia marketingowa" plebiscytu "Poland 100 Best Restaurants".

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodna Wieża" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodna Wieża

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodna Wieża" podaj