pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3256

[ZDJĘCIA] Beskid Śląski zimowo i rodzinnie z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Niedziela, 26 stycznia rozpoczęła się słoneczną pogodą, lekkim mrozem, czyli były to rewelacyjne warunki na zimową rodzinną wycieczkę w góry. Na taką właśnie wycieczkę zaprosił mieszkańców Pszczyny i okolic Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak".

Beskid Śląski zimowo i rodzinnie z Diablakiem - 26.01.2020 · fot. UKST Diablak


Nasza niedzielna wycieczka odbyła się szlakami Beskidu Śląskiego. Trasa, jak zwykle przy wycieczkach o charakterze rodzinnym, obrana była tak, aby najmłodsi uczestnicy czuli się komfortowo i z chęcią (co obserwujemy) brali udział w kolejnych naszych wycieczkach. Tym razem wędrówkę grupa rozpoczęła na Błoniach w Bielsku-Białej, skąd młodzi turyści zdobyli Kozią Górę (868 m n.p.m.) i dalej przez Rówień zeszli na Błonia. Wycieczka bardzo krótka (6 km i 300 m przewyższenia) jednak zaplanowana dla najmłodszych turystów i rodziny z małymi dziećmi. Bardzo ważnym elementem wycieczki był odpoczynek w Stefance (schronisko turystyczne pod szczytem Koziej Góry).

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii oraz zasadami bezpiecznego poruszania się w warunkach zimowych. Najważniejszy jednak aspekt aktywnego spędzenia wolnego czasu przez całe rodziny w górach został osiągnięty.

Beskid Śląski zimowo i rodzinnie z Diablakiem - 26.01.2020
Beskid Śląski zimowo i rodzinnie z Diablakiem - 26.01.2020 · fot. UKST Diablak


Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 07.02.2020r. - wyjazd na ściankę wspinaczkową
  • 09.02.2020r. - wyjazd do Teatru "KOREZ" w Katowicach na przedstawienie pt.: "Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny". Dodatkowo: zwiedzanie "katowickiego Kazimierza"
  • 09.02.2020r. - wycieczka Łysa Góra (Beskid Śląsko - Morawski - Republika Czeska).
  • 01.03.2020r. - Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach oraz Zamek w Starych Tarnowicach
  • 15.03.2020r. - Wycieczka w Pieniny
  • 21.03.2020r. - Termy Chochołów + Zakopane


Zapraszamy!

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj