pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 stycznia 2020
  • wyświetleń: 6431

Pijany 34-latek awanturował się i uszkodził karoserię nowej Skody

Zbyt duża ilość alkoholu we krwi była przyczyną chuligańskich wybryków 34-letniego mieszkańca Goczałkowic-Zdroju, któremu "przeszkadzały" przejeżdżające auta. Nerwowe i nieprzyzwoite zachowanie mężczyzny poskromili świadkowie. Niestety, jeszcze przed ujęciem agresor zdążył poważnie uszkodzić karoserię jednego z samochodów. Ostatecznie ulicznego awanturnika przekazano pszczyńskim policjantom.

We wtorek, 21 stycznia kilka minut przed godziną 16.00 na jadącego ul. Szkolną w Goczałkowicach Zdroju kierowcę skody zwrócił uwagę pijany 34-latek. Jak wynika z relacji świadków, mężczyzna wcześniej stał na środku drogi i rozbijał o asfalt butelki po piwie, kopiąc przy tym w przejeżdżające obok niego samochody. Bełkoczący i chwiejący się na nogach goczałkowiczanin postanowił dać upust swojemu niezadowoleniu wszczynając awanturę z wymienionym właścicielem skody. Wulgaryzmy, które wykrzykiwał, i jego agresywne zachowanie bardzo zaniepokoiły kierowcę auta i przebywające w pobliżu osoby. Próbowano uspokoić niesfornego użytkownika ruchu, co jednak, jak się później okazało, przy jego wysokim stężeniu alkoholu w organizmie, okazało się bezskutecznym zabiegiem.

Ostatecznie na jego chuligańskie popisy na drodze wobec kierowców i ich aut nie pozostali obojętni świadkowie zdarzenia. Ujęli awanturnika i poinformowali o całym zdarzeniu dyżurnego pszczyńskiej policji. Niestety, w związku z tym zajściem, właściciel zupełnie nowej skody zanotował straty przekraczające ponad 5 tys. złotych, ponieważ na tyle przyszło mu wycenić koszt naprawy zadrapanej i wgniecionej karoserii. Awanturnik jako argument w rozmowie zastosował bowiem serię kopniaków w jego samochód. 34-latek z Goczałkowic-Zdroju nie uniknie konsekwencji swojego zachowania. Póki co, jak tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym i zawartym w nim art. 57a. § 1 za występek o charakterze chuligańskim sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.