pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7689

[WIDEO] Młodzi piłkarze trenowali w narko- i alkogoglach

Wtorkowa rozgrzewka na Orliku w Pszczynie przysporzyła młodym miłośnikom piłki nożnej nie lada problemów. Za sprawą narko- i alkogogli pokonanie slalomu i strzelenie bramki okazało się sporym wyzwaniem. Młodzi piłkarze mogli przekonać się, jak zaburzony jest obraz po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków. Ten prosty test miał im uzmysłowić, jak duże zagrożenie na drodze stanowią nieodpowiedzialni kierowcy.Młodzi piłkarze z Pszczyny nie marnują czasu i nawet podczas zimowych ferii spędzają czas na boisku. We wtorek spotkali się z nimi policjanci, aby przypomnieć im o zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu i zażywania narkotyków. Chłopcy kolejno ubierali symulujące wpływ tych używek na organizm człowieka gogle, po czym próbowali pokonać slalom i oddać celny strzał do bramki. Celne okazało się jedynie wynikające z tego ćwiczenia doświadczenie. Każdy z nich stwierdził bowiem, że w tych specjalistycznych goglach nie można zapanować nad swoimi ruchami. Odczucia są nieprzyjemne, boli głowa, piłkę widzi się podwójnie i obraz staje się bardzo zaburzony.

Młodzi piłkarze trenowali w narko- i alkogoglach - 21.01.2020 · fot. KPP Pszczyna


Po zakończeniu testu policjanci poprosili o podzielenie się w grupie odczuciami i wspólne omówienie problemu związanego z narkotykami i alkoholem. Młodzież przyznała, że była zaskoczona tym, iż używki mają tak istotny wpływ na świadomość i tak bardzo ją ograniczają. Młodzi piłkarze zgodnie też podkreślali, że ten test uświadomił im, jak bardzo trzeba uważać na nieodpowiedzialnych użytkowników dróg i jak cenne może okazać się zachowanie ostrożności oraz rozwagi na drodze, czy to jako pieszy, czy w przyszłości, już jako kierowca.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.