pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 stycznia 2020
  • wyświetleń: 8310

Koło Gospodyń Wiejskich i Kółko Rolnicze świętowały jubileusze

W miniony weekend Koło Gospodyń Wiejskich Stara Wieś świętowało 50-lecie działalności, zaś jubileusz 70-lecia obchodziło Kółko Rolnicze.

Jubileusz KGW i Kółka Rolniczego Stara Wieś - 01.2020 · fot. Powiat


Koło Gospodyń Wiejskich oraz Kółko Rolnicze Stara Wieś liczą 52 członkiń i członków. - Spotkania mamy co dwa miesiące. Zajmujemy się organizacją zebrań i okolicznościowych uroczystości oraz współpracujemy z lokalnym chórem "Cantemus". Dodatkowo spotykamy się na prowadzonych przeze mnie zajęciach gimnastycznych przy muzyce. Ćwiczenia to dla nas świetny relaks, a ich najstarsza uczestniczka ma 82 lata - mówi Łucja Brachaczek, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Stara Wieś. - Osiedlowe centrum kultury, w którym się spotykamy, daje niesamowitą radość. Nie potrzebuję żadnych lekarstw, bo jak tam wchodzę, to na nowo nabieram siły. Wspaniałe życie tam mamy - dodaje przewodnicząca KGW.

Świętowanie podwójnego jubileuszu rozpoczęła msza święta w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie - Stara Wieś. Następnie w Domu Markowym w Porębie odbyło się spotkanie biesiadne, a do wspólnego świętowania członkinie Koła Gospodyń Wiejskich wraz z działaczami Kółka Rolniczego Stara Wieś zaprosili samorządowców, przedstawicieli organizacji rolniczych, sołeckich oraz przedstawicieli KGW z terenu gminy.

Wspólny jubileusz Kółka Rolniczego i KGW Stara Wieś
Wspólny jubileusz Kółka Rolniczego i KGW Stara Wieś - 01.2020 · fot. UM Pszczyna


Dziewięć gospodyń z KGW Stara Wieś otrzymało Ordery Serca Matkom Wsi przyznane na wniosek zarządu Koła Gospodyń Wiejskich i Kółka Rolniczego Stara Wieś. To symbol uznania za matczyny trud włożony w wychowanie młodego pokolenia Polaków, za kształtowanie w rodzinnym domu i środowisku humanistycznych postaw moralnych, za niestrudzoną pracę w przeobrażaniu życia wsi i rodziny wiejskiej w nowoczesną, postępową, korzystającą ze zdobyczy współczesnej cywilizacji oraz za autentyczne zaangażowanie w upowszechnianie cnót obywatelskich i umiłowanie ojczyzny.

- Praca to jedna z podstawowych wartości, które uosabia zarówno Koło Gospodyń Wiejskich, jak i Kółko Rolnicze. Fundamentem tych wspólnot jest całkowite oddanie się jej trudowi, bowiem wokół niej toczy się całe ich życie. Właśnie za tę pracę wszystkim Wam dziękuję i gratuluję wspaniałych jubileuszy. Wszystkiego dobrego na przyszłe lata - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński, wręczając przedstawicielom KGW i Kółka Rolniczego pamiątkowe statuetki za wieloletnią działalność na rzecz mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Listy gratulacyjne, w których znalazły się podziękowania za zaangażowanie i wkład w rozwój obu organizacji, przekazała również zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok. - Wyrazy uznania kierujemy do wszystkich, którzy od lat angażują się w działalność Kółka Rolniczego. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Państwa zaangażowania, wiedzy i wysiłku włożonego w pracę na rzecz rozwoju rolnictwa w naszej gminie. Gratulując Państwu dotychczasowych osiągnięć składamy gorące życzenia, aby dalsza działalność była równie owocna, twórcza i przynosząca wiele satysfakcji, zaś wszelkie nawet najśmielsze marzenia i plany udało się pomyślnie zrealizować.

BM / pless.pl, źródło: Powiat, UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.