Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

 • 9 stycznia 2020
 • 13 stycznia 2020
 • wyświetleń: 11109

[FOTO] Wolontariusze Powiatowego Sztabu WOŚP zebrali 62 tys. zł!

Rekordową kwotę podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali wolontariusze powiatowego sztabu w I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Powiatowy Sztab WOŚP w I LO im. Bolesława Chrobrego - 12.01.2020 · fot. powiat, Powiatowy Sztab WOŚP



Hasło przewodnie tegorocznego finału brzmiało: "Wiatr w żagle", a środki pieniężne zbierane były na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego swoją siedzibę miał Powiatowy Sztab WOŚP, który skupiał młodzież z następujących placówek oświatowych i organizacji:
 • I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie,
 • Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie,
 • Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie,
 • III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie,
 • Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie,
 • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie,
 • Przedszkola nr 1 w Pszczynie,
 • Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach - Zdroju,
 • członków Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego "DIABLAK" w Pszczynie.


Honorowy patronat nad sztabem objęła Barbara Bandoła, starosta pszczyński, a współorganizatorem działań podejmowanych w sztabie był powiat pszczyński. Kwestująca młodzież, dzięki uprzejmości ludzi dobrego serca, zebrała do puszek sumę 58 546,40 zł oraz walutę obcą. Doliczając do tego kwotę 3 554,23 zł, pochodzącą ze skarbon stacjonarnych, Sztab Powiatowy wstępnie zebrał kwotę 62 100,63.

- Zebrana kwota jest o ponad 24 tys. zł większa od tej, którą udało się zebrać w naszym sztabie w ubiegłym roku. Ostateczna kwota zostanie podana w późniejszym terminie - po otrzymaniu oficjalnego rozliczenia z banku. W tym dniu nie są jednak najważniejsze statystyki. Ogromne podziękowania należą się wszystkim kwestującym wolontariuszom oraz zaangażowanym firmom i instytucjom za chęć aktywnego udziału w zbiórce
- mówi Artur Wojciech, szef Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Po rozliczeniu puszki w sztabie każdy wolontariusz mógł wypić ciepłą herbatę, kawę, sok, zjeść kanapkę i coś słodkiego. Dla każdego kwestującego Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowała drobny upominek (w tym roku były to: plecak z logo finału, smycz i ciepły komin). - Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc najmłodszym! Serdeczne podziękowania składam wszystkim tym osobom, dzięki którym praca w sztabie, po raz kolejny przebiegała bardzo sprawnie oraz była ogromną przyjemnością - podkreśla Artur Wojciech.

28. finał WOŚP w PCKul-u - 12.01.2020 · fot. Powiat


Sztaby WOŚP działały nie tylko w Pszczynie, ale niemal w każdej gminie naszego powiatu. Ciekawe wydarzenia przygotowali organizatorzy pszczyńskiego finału, który tradycyjnie odbył się w PCKul-u. Na scenie wystąpiły m.in. grupy taneczne PCKul Tańczy, były animacje dla dzieci i koncerty grup: Stach Bukowski, Hard Rockets, TainT oraz Rocker Soul. Na finał taneczne światełko do nieba. Pszczyński finał rozpoczął się już w sobotę od musicalu zimowego White Xmas 2.0, w wykonaniu grupy mu-sic(!)-al ze Stowarzyszenia "take tam..." im. Artystów Międzywojnia.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera także pszczyński szpital. Jak mówił dyrektor dr n. med. Marcin Leśniewski, pomoc płynie do pszczyńskiej placówki od 2. finału WOŚP, a przez te ponad 20 lat placówka pozyskała kilkadziesiąt urządzeń medycznych oznaczonych czerwonym serduszkiem. - To m.in. wiertarki ortopedyczne, pulsoksymetry dla noworodków, kardiomonitory, w które wyposażonych jest wiele oddziałów. Tylko w ubiegłym roku otrzymaliśmy kilkanaście urządzeń, które służą najmłodszym pacjentom naszego szpitala na Oddziale Neonatologicznym. Sprzęt WOŚP mamy także na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, geriatrii, chirurgii ogólnej oraz chirurgii urazowej. Nie ma chyba pacjenta pszczyńskiego szpitala, który na jakimś etapie leczenia nie korzystał ze sprzętu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy pięknie, bo to także dzięki mieszkańcom naszego powiatu, którzy wrzucają datki do puszek - mówił dr Leśniewski.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.