pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 grudnia 2019
  • 13 stycznia 2020
  • wyświetleń: 34676

[FOTO] 28. Finał WOŚP w Pszczynie: Miejski Sztab zebrał ponad 78 tys. zł!

W niedzielę, 12 stycznia odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze Miejskiego Sztabu WOŚP zebrali 78.811,70 zł! Do kwoty tej doliczone zostały również pieniądze uzyskane podczas licytacji prowadzonych na naszym portalu oraz w sali Pszczyńskiego Centrum Kultury. Przypominamy, że zebrane w tym roku środki zostaną przekazane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

28 Finał WOŚP w Pszczynie - 12.01.2020 · fot. Grzegorz Załucki


Pszczyński Finał odbył się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Rozpoczął się już 11 stycznia o godzinie 17:00 od musicalowej historii Romka i Julki "White Xmas 2.0" w wykonaniu grupy mu-sic(!)-al ze Stowarzyszenia "Take tam" im. Artystów Międzywojnia.

12 stycznia odbyła się część muzyczna, a podczas niej wystąpili: soliści Ogniska Muzycznego w Pszczynie, Dobry Start Elżbieta Twardzik, PCKul Tańczy, Pszczyńskie Mażoretki, ROCKER SOUL, TAINT, HARD ROCKETS oraz STACH BUKOWSKI.

Między występami artystów odbywały się licytacje na rzecz WOŚP, a wśród przygotowanych przedmiotów były m.in. gadżety WOŚP, vouchery do restauracji, salonów fryzjerskich czy na usługi brafitterskie. Imprezę prowadził Paweł Przybyła. Podczas niedzielnego finału dzieci mogły wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez animatorki z firmy Animacje dla dzieci - Figle Migle.

28 Finał WOŚP w Pszczynie - 12.01.2020
28 Finał WOŚP w Pszczynie - 12.01.2020 · fot. Grzegorz Załucki


Organizatorem Finału było Pszczyńskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Urząd Miejski w Pszczynie, przy współudziale Stowarzyszenia "Take tam..." im. Artystów Międzywojnia. Sponsorem Finału była Restauracja "Zacisze" z Brzeźc oraz Hotel PTTK.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku z zebranych środków wspiera szpitale i inne placówki w całej Polsce. Do naszego powiatu te pieniądze również trafiają w postaci najnowocześniejszego sprzętu, a od pierwszego Finału wartość tych urządzeń medycznych, wyniosła już 1 421 988,05 zł! Szczegółowe informacje o przekazanych sprzętach można podejrzeć na stronie: www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet - wystarczy z menu po lewej stronie wybrać Pszczynę.

new, BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.