pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4313

Wyróżnienie dla Marzanny Helbik, trenerki pszczyńskich biegaczy

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Dariusz Skrobol wręczył nagrodę w dziedzinie sportu. Otrzymała ją Marzanna Helbik za ogromne sukcesy, które w 2019 roku osiągnęli jej zawodnicy.

Wyróżniono trenerkę pszczyńskich biegaczy
Marzanna Helbik została wyróżniona podczas sesji Rady Miejskiej. · fot. UM Pszczyna


Marzanna Helbik jest trenerką działającą w klubie LKS Pszczyna. Od lat zawodnicy, których trenuje osiągają sukcesy na wielu arenach lekkoatletycznych. W swoim dorobku mają medale Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Polski. W grupie zawodników do dzisiaj trenuje multimedalistka Sylwia Indeka.

W tym roku podopieczni Marzanny Helbik również osiągnęli wiele sukcesów:
  • Sylwia Indeka została dwukrotną Mistrzyni Polski U23 w biegach na 5000m i 10000m oraz wicemistrzyni Polski U23 w biegu na 1500m. Sylwia zajęła również ósme miejsce w biegu na 5000m podczas Mistrzostw Europy U23 w Gävle w dniach 11-14 lipca.
  • Eliza Megger została Mistrzyni Polski U23 w biegu na 1500m. Eliza zajęła także czwarte miejsce w biegu na 1500m podczas Mistrzostw Europy U23 w Gävle w dniach 11-14 lipca.
  • Łukasz Jatczak był reprezentantem Polski U20 w Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w Lizbonie 8 grudnia.


Warto wspomnieć, że pani Marzanna przez wiele lat była również trenerką reprezentacji Polski juniorek w biegach średnich. Obecnie współpracuje z kadrą trenerską.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.