pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 grudnia 2019
  • wyświetleń: 9567

[ZDJĘCIA] Jubileusze par małżeńskich z gminy Goczałkowice-Zdrój

Wójt Gabriela Placha nagrodziła Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie pary, które obchodzą w tym roku 50-lecie ślubu. Wyróżniono też świętujących Diamentowe Gody.

Jubileusze par małżeńskich z gminy Goczałkowice-Zdrój - 11.12.2019 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


"Get Back" zespołu The Beatles, "Honky Tonk Women" The Rolling Stones czy "Suspicious Minds" Elvisa Presley'a - to według kronik najpopularniejsze przeboje w 1969 roku. W uszach uczestników dzisiejszej uroczystości w Urzędzie Gminy brzmiał wtedy jednak głównie podniosły Marsz Mendelssohna. To wtedy, w 1969 roku miało miejsce najważniejsze wydarzenie w ich życiu - przyrzekali sobie "miłość, wierność i uczciwość małżeńską".

- Mija 50 lub 60 lat od chwili, kiedy związaliście się węzłem małżeńskim. Pewnie było w ciągu tych lat wiele chwil radosnych, pięknych, ale też smutnych, przykrych. Myślę, że wszystkie te przeżycia związały Was jeszcze bardziej. Dziękuję za Waszą miłość, ofiarność, dobre wychowanie dzieci, za przykład życia - powiedziała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój. Wójt pogratulowała pięknych jubileuszy, życzyła dalszych wspaniałych chwil w małżeństwie oraz zdrowia.

W tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzi 18 par z Goczałkowic-Zdroju, a 60-lecie - 4 pary. Jubilatów zaproszono na uroczyste spotkanie w Urzędzie Gminy. Świętującym Złote Gody wójt Gabriela Placha wręczyła przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wyróżniono też pary świętujące Diamentowe Gody.

O dobry humor jubilatów zadbała Otylia Trojanowska, Ślązaczka Roku 2009, która opowiadała zabawne historie, dzieliła się też wspomnieniami z lat dzieciństwa. To było bardzo radosne i jednocześnie sentymentalne spotkanie.

W uroczystości udział wzięli świętujący w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego: Ewa i Kazimierz Banasiakowie, Marta i Kazimierz Boczkowie, Agnieszka i Henryk Głąbowie, Maria i Franciszek Grygierowie, Genowefa i Łucjan Hessowie, Danuta i Bernard Jackowie, Teresa i Mieczysław Klecowie, Krystyna i Stanisław Klocowie, Maria i Marian Klocowie, Barbara i Edmund Maćkowiakowie, Anna i Zygmunt Michalscy, Gertruda i Kazimierz Mrzykowie, Stefania i Jan Nikielowie, Jadwiga i Stanisław Nyczowie, Aniela Pala, Halina i Tadeusz Stankowie, Aleksandra i Józef Władarzowie.

W uroczystości udział wzięli świętujący w tym roku 60-lecie pożycia małżeńskiego: Krystyna i Wiesław Maksymowiczowie, Ingeborga i Leszek Słomowie, Irena i Ryszard Weszkowie.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.