pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 grudnia 2019
  • 9 grudnia 2019
  • wyświetleń: 6964

Łukasz Piszczek znalazł się w "Reprezentacji 100-lecia"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Łukasz Piszczek" podaj

Od 4 października do 20 listopada 2019 roku kibice reprezentacji Polski mogli wybierać swoją Reprezentację 100-lecia. Ostateczną jedenastkę poznaliśmy 6 grudnia podczas uroczystej Gali zorganizowanej z okazji obchodów stulecia PZPN. W tym niesamowitym składzie znalazł się Łukasz Piszczek!

Loading...


W historii polskiego futbolu znaleźć można wiele sukcesów kadry narodowej - trzy medale Igrzysk Olimpijskich, dwukrotne trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Stulecie Polskiego Związku Piłki Nożnej, przypadające na rok 2019, jest odpowiednim czasem, by uhonorować wybitnych piłkarzy reprezentacji Polski. W związku z tym PZPN zaprosił każdego kibica do wyboru własnej Reprezentacji 100-lecia. W tym celu uruchomiono platformę umożliwiającą stworzenie wymarzonej drużyny. Była to specjalna aplikacja, mająca na celu przedstawienie i przypomnienie bogatej historii PZPN, w tym postaci, które ją tworzyły i tworzą. Zaproszono do niej wszystkich sympatyków sportu i piłki nożnej, aby wybrali jedenastu najlepszych i najbardziej utytułowanych reprezentantów Polski w stuletniej historii PZPN. Swoje zespoły można było wybierać od 4 października do 20 listopada 2019 roku.

Loading...


W styczniu 2019 roku, decyzją Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka, powołano również specjalną kapitułę, która wraz z kibicami decydowała o kształcie Reprezentacji 100-lecia. Przewodniczącym Kapituły został wybrany Senator Andrzej Person, a w jej skład weszli byli selekcjonerzy reprezentacji Polski (Antoni Piechniczek, Jacek Gmoch, Paweł Janas, Jerzy Engel, Adam Nawałka i - jako przedstawiciel Klubu Seniora - Henryk Apostel), członkowie Komisji Mediów i Marketingu PZPN oraz przedstawiciele polskich mediów.

Oficjalne ogłoszenie Reprezentacji 100-lecia nastąpiło 6 grudnia 2019 roku podczas uroczystej gali z okazji stulecia polskiej federacji. W tym niesamowitym składzie znalazł się Łukasz Piszczek!

Loading...

BM / pless.pl, źródło: Polski Związek Piłki Nożnej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Łukasz Piszczek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Łukasz Piszczek" podaj