Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 listopada 2019
  • wyświetleń: 3165

Plantacja w Jankowicach - jaką choinkę wybrać na święta?

Artykuł sponsorowany:

Większość z nas nie wyobraża sobie świąt bez pięknej, pachnącej choinki. Żywa choinka jest najpiękniejszą dekoracją domu na Boże Narodzenie.

Karczma Wiejska


Chociaż w świętach przede wszystkim liczy się rodzinna atmosfera i symbolika, to ciężko wyobrazić sobie wspólne świętowanie bez ubranego świątecznego drzewka.

Sztuczna czy prawdziwa? To pierwszy dylemat nad którym zastanawiamy się przy wyborze drzewka. My jednak stawiamy na prawdziwe, naturalne choinki i podpowiadamy jak wybrać tą jedyną.

Gdzie kupić choinkę?Jeśli decydujemy się na choinkę żywą trzeba pamiętać o tym by źródło pochodzenia choinki było sprawdzone Najlepszym źródłem pochodzenia choinki jest plantacja, położona niedaleko miejsca zamieszkania. Mamy wtedy pewność, że drzewka zakupione na niej są z legalnego źródła i po jej ścięciu czy wykopaniu natychmiast na jej miejsce sadzone jest nowe drzewko.

Karczma Wiejska


Choinka cięta czy w donicy?Jeśli zdecydujemy się na choinkę żywą to pojawia się pytanie - wybrać choinkę ciętą czy w donicy. Jak zawsze wybór zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli mamy ogród warto kupić choinkę w donicy z korzeniami którą możemy w ogrodzie posadzić. Będzie cieszyć nasze oczy jeszcze długie lata. Pamiętać trzeba że nie ważne czy cięte czy w pojemniku należy je podlewać co kilka dni aby przedłużyć trwałość igieł. Pamiętajcie również aby choinki nie trzymać przy źródle ciepła.

I najważniejsze - Jeśli żywa choinka to jaki gatunek?Spośród żywych choinek mamy do wyboru kilka rodzajów iglaków, które różnią się od siebie wyglądem, kolorem, kształtem i zapachem. Przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje drzewek bożonarodzeniowych.
Jodły kaukaskie to drzewka o szlachetnym wyglądzie są rozłożyste, gęste o intensywnym odcieniu zieleni. Igły są miękkie, co ma istotne znaczenie, gdy w domu są małe dzieci bądź zwierzęta.

„Jaką choinkę na święta wybrać”


Jodła kalifornijska to jedno z bardziej malowniczych drzewek świątecznych. Jej igły mają kolor niebieskozielone i również są miękkie, z obu stron jednakowo zabarwione. Kształt jest stożkowy, ma regularny kształt i jest gęsta.

„Jaką choinkę na święta wybrać”


Świerk pospolity uznawany jest za tradycyjne drzewko na Boże Narodzenie w polskiej tradycji. Ma on krótkie, ostre igły i jaśniejszy odcień zieleni. Jego igły stosunkowo szybko opadają ale za to zapach tego drzewka jest cudowny.

„Jaką choinkę na święta wybrać”


Kolejnym drzewkiem jest świerk srebrny - jak sama nazwa wskazuje - wyróżnia się przepiękną srebrzystą barwą i podobnymi do świerku pospolitego igłami.

„Jaką choinkę na święta wybrać”


Sosna jeszcze do niedawna była rzadko wybieranym drzewkiem świątecznym. Obecnie z roku na rok jednakże z roku na rok przybywa jej zwolenników a to za sprawą aktualnie panującej mody ale również unoszącego się w domu zapachu lasu. Zapach ten wykazuje również właściwości zdrowotne. Dzieje się tak za sprawą zawartych w iglakach naturalnych olejków eterycznych, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Aromat sosny na przykład wzmacnia odporność organizmu, koi bóle reumatyczne oraz udrażnia drogi oddechowe.

„Jaką choinkę na święta wybrać”


Jedna z większych plantacji w okolicy Pszczyny położona w Jankowicach na ul Żubrów 112 w tym roku oferuje zarówno choinki w donicy; świerk srebrny i świerk zwykły oraz choinki cięte; świerk zwykły, jodła kalifornijska, jodła kaukaska, sosna.

Karczma Wiejska


Plantacja jest czynna 7 dni w tygodniu od godziny 9:00-17:00.
Wszystkie informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 601 962 609.

  • Sprzedaż choinek w donicy od 2 XII 2019
  • Sprzedaż choinek ciętych od 7 XII 2019


www.drzewkaiglaste.pl
www.facebook.com/drzewkaiglaste