Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 listopada 2019
  • wyświetleń: 1528

Ulica Dąbkowa w Pniówku została przebudowana

22 listopada odebrano wykonanie prac budowlanych na ul. Dąbkowej w Pniówku. Odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką - ul. Pszczyńską w Jastrzębiu-Zdroju do skrzyżowania z ul. Kanarkową w Pniówku został kompletnie przebudowany.

Ulica Dąbkowa w Pniówku została przebudowana
Ulica Dąbkowa w Pniówku została przebudowana · fot. UG Pawłowice


W ramach robót, ściągnięto dotychczasową nawierzchnię, wybudowano kanalizację deszczową i położono nową nawierzchnię na kilku warstwach konstrukcyjnych. Wzdłuż drogi rozbudowano oświetlenie i powstał jednostronny chodnik.

Prace wykonał P.U.P. ROL-BUD z Kobielic. Całkowity koszt inwestycji to 2 mln. 118 tys. zł. Na wniosek urzędu gminy zadanie zostało dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych województwa śląskiego w wysokości 1 mln. 4 tys. zł. Ponadto gmina Pawłowice podpisała ugodę z KWK Pniówek na zwrot kosztów zabezpieczenia drogi przed wpływami szkód górniczych, które występują w tym rejonie.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.