Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 listopada 2019
  • wyświetleń: 3558

Pawłowice: 7 tysięcy złotych do wymiany starych pieców węglowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

W gminie Pawłowice można otrzymać 7 tysięcy złotych do wymiany starych pieców węglowych.

- Właściciele budynków mieszkalnych znajdujących się na terenie naszej gminy, którzy posiadają kocioł węglowy nie spełniający wymogów 5 klasy wg według kryteriów PN-EN 303-5:2012 i zamierzają go wymienić w 2020 roku, mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 7000,00 złotych - informuje Urząd Gminy w Pawłowicach.

Każdy właściciel zainteresowany wymianą pieca węglowego w budynku mieszkalnym oddanym do użytku do 31 grudnia 2012 roku musi wypełnić deklarację uczestnictwa w programie, którą należy złożyć w Urzędzie Gminy Pawłowice w nieprzekraczalnym terminie od 4 do 30 listopada br.

- Dofinansowanie będzie można otrzymać w formie dotacji, a jej planowana wysokość wynosić będzie do 70% kosztów kwalifikowanych instalacji urządzenia grzewczego, jednak nie więcej niż 7000,00 zł. Gmina Pawłowice planuje pozyskać na ten cel środki finansowe z WFOŚiGW w Katowicach. W związku z tym konieczne jest sporządzenie Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na podstawie złożonych deklaracji od zainteresowanych właścicieli budynków. Dofinansowanie będzie udzielane wyłącznie osobom, które złożą deklarację udziału w Programie - zapowiada urząd.

Dofinansowanie będzie można otrzymać po otrzymaniu przez Gminę Pawłowice środków finansowych z WFOŚiGW w Katowicach, co może nastąpić dopiero na początku drugiego półrocza 2020r. Pracownicy urzędu będą kontaktować się z mieszkańcami, którzy złożyli deklaracje. Po wypełnieniu stosownych wniosków i ich pozytywnej weryfikacji, właściciele nieruchomości zawrą z Gminą umowę dotacji i dopiero od tego momentu będą mogli zakupić kotły i realizować inwestycje.

- Do dofinansowanie będą brane pod uwagę wyłącznie osoby, które od 4 do 30 listopada br. złożą deklaracje udziału w Programie. Druk deklaracji dostępny jest w załączniku oraz w Urzędzie Gminy Pawłowice - podkreśla Urząd Gminy.

Dodatkowych informacji udziela mieszkańcom Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Pawłowice pod nr tel. 32 47 56 330.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.