Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 listopada 2019
  • wyświetleń: 4035

[ZDJĘCIA] Sukcesy młodych badmintonistek z Pszczyny

Gdy w maju 2018 roku zdobyły złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży była to spora niespodzianka. Od tego momentu ich badmintonowe życie nabrało tempa. Daria Zimnol i Julia Pławecka w 2019 obroniły tytuł MP, zakwalifikowały się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy do lat 17. Dziś przebywają na zawodach i krótkim zgrupowaniu w Korei Południowej.

Sukcesy młodych badmintonistek z Pszczyny · fot. UM Pszczyna


Wyjazd został zorganizowany przez Polski Związek Badmintona dla młodych reprezentantów Polski. Doszedł do skutku dzięki koreańskim trenerom polskiej Kadry Narodowej Kim Young Man i Yung Mi Lee. Nasze zawodniczki zagrały w turnieju WONCHEON YONEX Korea Junior Open International Challenge 2019. Oprócz doświadczenia dziewczyny zdobyły także punkty do światowego rankingu. Najwięcej zdobył mikst Julia Pławecka i Szymon Ślepecki (LKS Technik Głubczyce) za dotarcie do 1/8 finału.

Oprócz walorów sportowych wyjazd wykorzystany został także do poznania tego orientalnego kraju.

- Poziom na turnieju był wysoki. Trenujemy 2 razy dziennie. Najpierw graliśmy na turnieju w Miryang, a spaliśmy w Changnyeong-gun. Teraz mieszkamy w Hwansun, a trenujemy w hali imienia LEE Yong Dae (legendarnego koreańskiego badmintonisty). Byliśmy także w miejscowości Yeosu, gdzie podziwialiśmy oceanarium i piękne widoki podczas przejażdżki kolejką górską. Bardzo dobrze się bawimy, panuje miła atmosfera. Mieliśmy wspólnego z Koreańczykami grilla, żeby się lepiej poznać. Ludzie ogólnie są bardzo mili, ale rzadko kto potrafi mówić po angielsku. Jedzenie jest zupełnie inne niż w Polsce, dużo ryżu - krótko opisują swój pobyt Daria i Julia.

Z Warszawy do Seulu reprezentacja polskich badmintonistów wyleciała 24 października. Powrót planowany jest na 9 listopada.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.