Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 listopada 2019
  • 15 listopada 2019
  • wyświetleń: 22479

[WIDEO, ZDJĘCIA] Antysmogowy happening na pszczyńskim rynku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

W czwartek, 14 listopada na rynku odbył się antysmogowy happening. Kilkaset osób, w tym młodzież z pszczyńskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także seniorzy, wzięło udział w manifestacji.

Loading...


Uczestnicy spotkali się na pszczyńskim rynku, aby zamanifestować niezadowolenie z fatalnego stanu powietrza. Przygotowane zostały transparenty i hasła antysmogowe, które razem skandowano. Obecnym na rynku przybliżone zostały wyniki pomiarów jakości powietrza Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska za ostatni rok. W Pszczynie wystąpiło najwięcej dni, kiedy stężenia pyłu PM10 przekroczyły normy - mieszkańcy naszej miejscowości oddychali zanieczyszczonym powietrzem aż przez jedną trzecią roku.

Antysmogowy happening na pszczyńskim rynku - 14.11.2019 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Dr n. med. Marcin Leśniewski mówił o problemach zdrowotnych wynikających z oddychania złej jakości powietrzem. Z kolei burmistrz Dariusz Skrobol krótko omówił, jakie działania w walce ze smogiem podejmuje Urząd Miejski. Na zakończenie wydarzenia uczestnicy otrzymali od niego drzewka do posadzenia w przydomowych ogródkach. Ostatecznie dzięki akcji przygotowanej przez pszczyński magistrat w ręce młodzieży trafiło dwieście drzewek.

Loading...

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.