pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2019
  • 20 października 2019
  • wyświetleń: 7074

Ponad pół miliona dofinansowania na zaplecze sportowe w Łące

W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa infrastruktury przy boisku piłkarskim w Łące. Gmina Pszczyna otrzymała ponad 566 tys. zł dofinansowania do projektu "Rozbudowa budynku zaplecza sanitarno-szatniowego przy boisku piłkarskim w Łące".

Boisko, Łąka
Ponad pół miliona dofinansowania na zaplecze sportowe w Łące · fot. UM Pszczyna


Środki pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki ogłosił w ramach programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" - edycja 2019

- Po raz kolejny Gmina Pszczyna otrzymała dofinansowanie. Będziemy mogli zakończyć kompleksową przebudowę stadionu wraz z niezbędnym zapleczem. Równolegle trwa przebudowa stadionu miejskiego. W najbliższych latach znacznie poprawi się stan naszego zaplecza sportowego. To ważne ponieważ z obiektów korzysta wiele klubów. Musimy młodym sportowcom stworzyć odpowiednie warunki do treningów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Wartość zadania wyniesie: 1 133 503, 97 zł

Przyznane dofinansowanie : 566 700,00 zł płatne w następujących transzach:
  • Rok 2020- 300 000,00 zł
  • Rok 2021 - 200 000,00 zł
  • Rok 2022 - 66 700,00 zł


Celem programu jest rozwój lokalnej infrastruktury sportowej.

Dofinansowanie obejmuje rozbudowę istniejącego budynku zaplecza socjalno-sanitarnego (szatniowo-sanitarnego) o pomieszczenia szatni dla zawodników, pokoju dla sędziów, toalet dla kibiców oraz osób niepełnosprawnych, pomieszczenia gospodarczego, wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Sfinansowana zostanie również przebudowa wewnętrznej instalacji gazu, przebudowa zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, wzmocnienie fundamentów istniejącej wiaty.

W 2018 r. gmina zrealizowała zadanie pn. "Przebudowa nawierzchni boiska sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Łące", na które otrzymało dofinansowanie ze środków FRKF (Pilotażowy program modernizacji infrastruktury sportowej - Mały Klub 2017).

Inwestycja polegała m.in. na wykonaniu nowej podbudowy boiska o wymiarach 95,00x48,00 m wraz z nawierzchnią przepuszczalną z trawy syntetycznej, wykonanie utwardzenia terenu z kostki brukowej wokół boiska, zakup i montaż piłkochwytów.

Boisko po przebudowie jest jednym z najbardziej obleganych ogólnodostępnych obiektów w gminie. W godzinach do popołudniowych z boiska korzysta młodzież sąsiadującej szkoły (215 uczniów). Jednakże obecny stan zaplecza socjalno-sanitarne nie spełnia określonych wymagań dla tego typu obiektu. LKS Łąka jest z kolei najstarszym działającym klubem sportowym w powiecie pszczyńskim (rok założenia 1945).

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.