pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 października 2019
  • wyświetleń: 3780

To już prawie koniec budowy komisariatu w Woli

Dobiega końca budowa nowego Komisariatu Policji w Woli. Aktualny widok miejsca prac przy ul. Lipowej zupełnie różni się od tego, co można było zobaczyć we wrześniu ubiegłego roku podczas wmurowania aktu erekcyjnego. Nikt już nie ma wątpliwości, że w tym miejscu powstaje nowoczesny obiekt mający służyć policji oraz całej społeczności gminy Miedźna.

Wola, komisariat, policja
To już prawie koniec budowy komisariatu w Woli · fot. KPP Pszczyna


Nowy komisariat budowany jest na gruncie przekazanym przez władze gminy Miedźna. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Niebawem na 20-arowej działce ukończona zostanie budowa nowoczesnego, dobrze wyposażonego komisariatu policji. Do jego obsługi przewidziano grupę 15 policjantów. Najwięcej, bo aż 9 z nich, będzie liczyła komórka patrolowa. 3 etaty przewidziano dla dzielnicowych, a 2 będą przeznaczone dla policjantów z komórki ds. kryminalnych. Nad sprawnym działaniem jednostki czuwać będzie jej komendant.

Stróże prawa będą pełnili służbę na ternie 8 sołectw, których obszar aktualnie wynosi blisko 50 km².

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.