pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 października 2019
  • wyświetleń: 2609

Z soczewkami za pan brat. Sprawdź, co powinieneś o nich wiedzieć

Materiał partnera:

Wiele osób marzy o uwolnieniu się od okularów i rozpoczęciu swojej przygody z soczewkami. Zwłaszcza, że obecnie bez problemu można też kupić soczewki kolorowe o właściwościach korekcyjnych, dające możliwości tymczasowej zmiany barwy tęczówki. Sprawdź, co powinieneś o nich wiedzieć jeszcze przed pierwszym założeniem.

Z soczewkami za pan brat


Wizyta u okulisty - niezbędny krok na drodze do lepszego widzeniaW jaki sposób dobrać szkła kontaktowe idealny dla siebie? Najlepiej poradzić się specjalisty. Przed założeniem swoich pierwszych soczewek warto udać się do lekarza okulisty lub do optometrysty. Przeprowadzi on badanie refrakcji oraz badanie pod kątem przyszłego noszenia soczewek kontaktowych. Za pomocą lampy szczelinowej określi stan oczu i zdecyduje, czy w przypadku danej osoby noszenie szkieł kontaktowych będzie wskazane. Może też sprecyzować, czy pacjent cierpi na suchość oka i przepisać takie soczewki, które dobrze sprawdzą się w przypadku konkretnego użytkownika. Specjalista dobierze też rodzaj i moc soczewek do wady wzroku konkretnego pacjenta. Swoje pierwsze (i każde następne) szkła kontaktowe można kupić na stronie https://www.soczewkowo.pl/.

Jak założyć soczewki kontaktowe?Pierwsze próby założenia soczewek kontaktowych mogą nie być proste. Nie warto się jednak zniechęcać - po kilku dniach pacjent nabiera wprawy, a zakładanie szkieł kontaktowych staje się rutynowym elementem porannych zabiegów higienicznych. Pewnym ułatwieniem na początku może być fakt, że po raz pierwszy soczewki kontaktowe aplikuje się pod okiem specjalisty. Okulista lub optometrysta udzieli szczegółowych instrukcji, w jaki sposób je zakładać i zdejmować. Poinformuje też, w jaki sposób należy je pielęgnować. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z soczewkami dwutygodniowymi lub miesięcznymi, soczewki 24-godzinne nie wymagają tak dużej staranności. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie https://www.soczewkowo.pl/10-soczewki-24-h.

Jak założyć soczewki kontaktowe?Pierwszym krokiem jest dokładne umycie dłoni. Zakładanie soczewek należy zawsze od tego samego oka. Wystarczy wylać soczewkę na dłoń, umieścić ją na palcu wskazującym drugiej dłoni, sprawdzić stronę soczewki (jeśli brzegi są wywinięte to znak, że znajduje się ona na niewłaściwej stronie - należy ją wywinąć). Środkowym palcem dłoni trzymającej soczewkę odchyl dolną powiekę. Drugą dłonią odchyl górną powiekę i dopasuj soczewkę do oka. Delikatnie przyłóż, spójrz w prawo, w lewo. Gotowe!