Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

 • 7 października 2019
 • wyświetleń: 757

Gdzie szukać dobrego ubezpieczenia na życie?

Materiał partnera:

Ubezpieczenie na życie to produkt luksusowy - tak można wnioskować, patrząc na statystyki tego rodzaju polisy. Polacy dość sceptycznie podchodzą do tego produktu, bagatelizując jego znaczenie w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Polisa wcale jednak nie musi być nadmiernym obciążeniem domowych finansów - trzeba tylko wiedzieć, gdzie ją wykupić. Oto kilka wskazówek.

Gdzie szukać dobrego ubezpieczenia na życie?


Tylko co czwarty Polak ma wykupione ubezpieczenie na życie, natomiast ponad 40% rodaków nie obawia się poważnego zachorowania - nie widzą więc potrzeby płacenia za polisę. Dla porównania - ubezpieczenie AC samochodu ma ponad połowa właścicieli aut. Każe to sugerować, że nad własne zdrowie przedkładamy stan pojazdu. Tymczasem dobrze dobrana polisa na życie wcale nie musi być droga. Grunt to dobry wybór.

Ubezpieczenie na życie - na co zwracać uwagę?Polisa polisie nierówna, o czym można przekonać się między innymi przy wykupywaniu komunikacyjnego ubezpieczenia OC i AC. Podobnie jest w przypadku tzw. życiówek - ubezpieczyciele proponują różne warianty, co pozwala dopasować je do własnych potrzeb.

Dobre ubezpieczenie na życie wcale nie oznacza polisy najtańszej. Chodzi o takie dostosowanie zakresu ochrony oraz sumy gwarancyjnej, by każdy element ofertowy spełniał oczekiwania i wpisał się np. w prowadzony styl życia. Dlatego pierwszym krokiem jest określenie swoich potrzeb. Warto odpowiedzieć sobie m.in. na takie pytania jak:

 • jak bardzo cenię swoje zdrowie i życie?
 • na jak długi czas zamierzam podpisać umowę?
 • w razie jakich sytuacji polisa ma mnie zabezpieczać?


Udzielenie odpowiedzi da podstawę do dalszego wyboru polisy. Musisz więc porównać oferty - najlepiej skorzystać z internetowego narzędzia dostępnego na porownywarka-ubezpieczen.pl. Dzięki temu nie trzeba będzie samodzielnie zbierać danych o poszczególnych polisach na życie. Potem nie pozostaje nic innego, jak zestawić propozycje z uwzględnieniem:

 • sumy ubezpieczenia,
 • okresu trwania umowy,
 • zdarzeń objętych umową,
 • obowiązującej stawki procentowej za zdarzenia,
 • wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela,
 • maksymalnego wieku ubezpieczającego,
 • konieczności dostarczania dokumentów o stanie zdrowia.


Gdzie po życiówkę?Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, co sugeruje między innymi artykuł dostępny na https://obcasy.pl/gdzie-szukac-dobrego-ubezpieczenia-na-zycie/. Dlaczego? Powód jest prosty: ubezpieczenie na życie wyceniane jest indywidualnie. Jeżeli jednak chcesz wybrać korzystną polisę, warto postawić przede wszystkim na zaufane towarzystwa ubezpieczeniowe. Weź także pod uwagę wszystkie wyżej wymienione elementy. Jeżeli dobrze oszacujesz swoje potrzeby, wówczas składka polisy na życie będzie adekwatna do oczekiwań i zapewni optymalną ochronę finansową.