pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2019
  • 13 listopada 2019
  • wyświetleń: 4591

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości w gminie Miedźna

11 listopada mieszkańcy gminy Miedźna wspólnie i radośnie świętowali sto pierwszą rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Obchody Święta Niepodległości w gminie Miedźna - 11.11.2019 · fot. UG Miedźna


Gminne obchody Święta Niepodległości - "Miedźna dla Niepodległej" odbyły się przy Centrum Kultury w Woli, gdzie przybyłym na koncert wręczano biało-czerwone patriotyczne kotyliony.

Uroczystość rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu Polski w ramach ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu". Był to niezwykle podniosły moment.

Obchody uświetnił Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Dankowice, solistów Martyny Prochowskiej i Marka Wadonia oraz męskich głosów z Zespołu Dankowianie i Górzanie.

Kolejny punktem był Recital Muzyki Fortepianowej w wykonaniu Karola Lucjana.

Po zakończeniu występu nastąpiło wniesienie urodzinowego ogromnego tortu w barwach narodowych, a pierwsze kawałki pokroili Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka, Przewodniczący Rady Gminy Miedźna Andrzej Kempny, Starosta Pszczyński Barbara Bandoła oraz ksiądz Dziekan Bogumił Mazurczyk.

Ostatnim punktem obchodów był koncert muzyki Rozrywkowej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Silenzio" z która występ uświetnili soliści: Weronika SOCHACKA, Miłosz Fajfer, Anna Wołczańska. Została także zaprezentowana POLKA Na 3 puzony w składzie : Sławek Rozmus, Karol Gańcarczyk, Tymon Okolus oraz Solo na perkusji w wykonaniu : Miłosza Rudzielewicza.

Podczas imprezy można było podziwiać eksponaty historyczne z czasów II wojny światowej - wyposażenie uzbrojenia żołnierzy gen. Andersa które zaprezentowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Karpaty".

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.