pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 października 2019
  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 15510

[ZDJĘCIA] XVI Spotkania z Kulturą Żydowską: wykłady, spacery, koncert

Za nami szesnaste Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie. To czterodniowe wydarzenie przybliża elementy kultury żydowskiej przez pryzmat historii pszczyńskich Żydów.

XVI Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie - wykład Sławomira Pastuszki "Losy pszczyńskich Żydów w czasie II wojny światowej" - 17.10.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W czwartek, 17 października chętni wysłuchali prelekcji Sławomira Pastuszki "Losy pszczyńskich Żydów podczas II wojny światowej". W trakcie wykładu zaprezentowane zostało także nowe wydawnictwo książkowe pt. "Zostałem tam 4 lata". Książkę można było otrzymać po przekazaniu dowolnego datku na renowację cmentarza żydowskiego w Pszczynie. Tego samego dnia w ramach Pszczyńskiego Klubu Filmowego wyświetlony został film pt "AUSTERIA" reż. Jerzy Kawalerowicz.

XVI Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie - zwiedzanie cmentarza żydowskiego przy ul. Katowickiej ze Sławomirem Pastuszką "Zwyczaje i tradycje pogrzebowe Żydów pszczyńskich" - 18.10.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Z kolei w piątek, 18 października zorganizowano zwiedzanie cmentarza żydowskiego w Pszczynie po ostatnich renowacjach - "Zwyczaje i tradycje pogrzebowe Żydów pszczyńskich". Po cmentarzu oprowadził Sławomir Pastuszka.

Sobota, 19 października upłynęła uczestnikom XVI Spotkań z Kulturą Żydowską przy dźwiękach muzyki. O godzinie 17.00 odbył się koncert zespołu ZOL ZAJN, podczas którego wystąpili artyści Piwnicy pod Baranami: Beata Czernecka, skrzypce - Michał Półtorak, fortepian - Tomasz Kmiecik.

XVI Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie - zwiedzanie cmenatrza żydowskiego przy ul. Katowickiej ze Sławomirem Pastuszką "Znani i nieznani oraz ich wkład w rozwój Pszczyny" - 20.10.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Natomiast niedziela upłynęła ochotnikom na zwiedzaniu cmentarza żydowskiego w Pszczynie po ostatnich renowacjach - "Znani i nieznani oraz ich wkład w rozwój Pszczyny". Uczestników oprowadzał Sławomir Pastuszka.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury we współpracy z opiekunem pszczyńskiego cmentarza żydowskiego - Sławomirem Pastuszką.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.