Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 września 2019
  • 8 października 2019
  • wyświetleń: 22763

Przedwyborczą ankietę wygrała kandydatka Koalicji Obywatelskiej

Aż 98% czytelników planuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych zagłosować na kandydatów, którzy są mieszkańcami powiatu pszczyńskiego. Jak wynika z uruchomionej we wrześniu ankiety najwięcej osób odda głos na Edytę Głombek, kandydatkę Koalicji Obywatelskiej

Dziewięcioro kandydatów z powiatu pszczyńskiego wystartuje w październikowych wyborach do parlamentu. Reprezentantów mamy na wszystkich pięciu listach wyborczych. Ciekawi jesteśmy komu z nich najchętniej powierzycie swój głos.

Wybory samorządowe (druga tura) - 04.11.2018
Na którego z mieszkańców zagłosujesz? · fot. bielsko.info


W wyborach mieszkańcy bardzo często oddają głosy na osoby z własnej miejscowości, stąd też często komitety tak dobierają kandydatów, by reprezentowali oni również największe gminy. Nie inaczej jest teraz. W tegorocznych wyborach do Sejmu RP o nasz głos zabiegać między innymi będzie dziewięcioro mieszkańców powiatu pszczyńskiego: cztery kobiety i pięciu mężczyzn; nauczyciele, przedsiębiorcy, księgowe, biolog i adwokat; sześciu członków partii politycznych i trzy osoby, które nie należą do żadnej z nich.

Na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego (lista nr 1) znaleźli się: na pozycji nr 6 Waldemar Szendera (biolog z Suszca) i na pozycji nr 10 Tadeusz Żyła (jankowiczanin, właściciel zakładu). Obydwaj są członkami partii Polskie Stronnictwo Ludowe. Kandydatami Prawa i Sprawiedliwości (lista nr 2) są: Grzegorz Gaża (pozycja nr 6, przedsiębiorca z Pszczyny) i Marcela Kanafek-Lewandowska (pozycja nr 8, pedagog z Pszczyny). Obydwoje należą do partii PiS.

Aleksandra Hasior i Zbigniew Noskowski to osoby kandydujące z listy nr 3 (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Obydwoje są nauczycielami. Kandydatka, mieszkanka Krzyżowic nie należy do partii i startuje z pozycji nr 13, z kolei kandydat z Pszczyny, członek SLD pojawił się na miejscu 18. Konfederacja Wolność i Niepodległość (lista nr 4) to jedyny komitet z jedną osobą z naszego powiatu. Jest nią Magdalena Milczanowska-Szweda na pozycji nr 6, mieszkanka Rudołtowic, księgowa. Kandydatka nie należy do żadnej partii politycznej.

Na liście nr 5 stworzonej przez Koalicyjny komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni jest dwoje kandydatów. Na pozycji 5 jest to Edyta Głombek, mieszkanka Piasku, główna księgowa, która nie należy do partii politycznej, a także Maciej Tomczykiewicz, mieszkaniec Pszczyny, adwokat, członek Platformy Obywatelskiej RP.

Który z wymienionych kandydatów otrzyma od Was głos? Do kogo macie największe zaufanie i kto Waszym zdaniem będzie najlepiej reprezentował Wasze interesy w Sejmie RP? Z takimi pytaniami zwróciliśmy się do Was 27 września. W głosowaniu, które trwało do 6 października, największe poparcie zdobyła Edyta Głombek - 27%. Po 21% uzyskali Magdalena Milczanowska-Szweda oraz Grzegorz Gaża. Próg 10% przekroczyli także Marcela Kanafek-Lewandowska i Maciej Tomczykiewicz, dla których poparcie zadeklarowało po 12% głosujących. Pełne wyniki publikujemy poniżej.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.