pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 września 2019
  • 1 października 2019
  • wyświetleń: 22824

Rozpoczęła się przebudowa DW 933 na odcinku Pszczyna - Pawłowice

Od 1 października zamknięty zostanie odcinek DW 933 od DK 81 do ul. Jedności w Studzionce. Objazd został wytyczony przez Strumień.

DW 933, Poręba, samochód, droga
Droga wojewódzka nr 933 w Porębie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Droga zostanie całkowicie przebudowana na odcinku ponad 16 km - od skrzyżowania z DK 81 w Pawłowicach do ronda na ul. Żorskiej w Pszczynie. Powstaną też ciągi pieszo-rowerowe, wykonawca przebuduje obiekty mostowe, skrzyżowania, zjazdy i zatoki autobusowe.

Roboty budowlane będą prowadzone przy zamknięciu dla ruchu pojazdów samochodowych. Wykonawca jest jednak zobowiązany zapewnić dojazd do posesji oraz umożliwić dojście pieszym. Dopuszczony zostanie także ruch autobusów komunikacji publicznej.

Odcinek drogi przewidzianej do przebudowy został podzielony na 5 etapów (granice etapów wyznaczone zostały poprzez skrzyżowania z drogami powiatowymi przecinające DW 933).

DW933
Podział zadania na etapy · fot. UG Pawłowice


Inwestycję realizuje Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. za 157,5 mln zł. Przebudowa drogi powinna zostać zrealizowana końcem 2021 roku. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, bieżące informacje dotyczące utrudnień w ruchu będą zamieszczane na stronie przebudowa-dw933.pl

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.