Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 września 2019
  • 23 września 2019
  • wyświetleń: 5553

Ośrodek Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie ma nowy samochód

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczynie prowadzony przez Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Matka Boska Różańcowa zakupił nowy, dziewięcioosobowy samochód.

Ośrodek Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie ma nowy samochód - 09.2019 · fot. Powiat


Środowiskowy Dom Samopomocy W Pszczynie, który działa w ramach Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodka Matka Boża Różańcowa posiada 40 miejsc dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i osób przewlekle psychicznie chorych. 37 osób wymaga dowozu do placówki. Dowóz kilkunastu osób realizuje firma świadcząca usługi transportowe, kilka osób dociera na zajęcia dzięki wsparciu gminy Suszec.

- 17 uczestników z powiatu pszczyńskiego do tej pory dowoziliśmy na zajęcia ŚDS jednym 9-osobowym samochodem. Pojazd ma ponad 7 lat i przebieg ponad 160 tys. km. Zakup nowego samochodu ma na celu likwidację barier transportowych. Możemy teraz rozłożyć ciężar dowozu uczestników na dwa pojazdy i w ten sposób ograniczyć koszty związane z naprawami starszego samochodu - średnia ilość przejechanych kilometrów tego samochodu to ok. 250 km dziennie - mówi Piotr Kowalski, dyrektor Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, który w tym tygodniu wspólnie z podopiecznymi zaprezentował nowy pojazd.

Ośrodek Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie ma nowy
Ośrodek Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie ma nowy samochód - 18.09.2019 · fot. UM Pszczyna


Renault trafic został zakupiony za 106.300,01 zł, z czego ponad 57 tys. zł wyniosło dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 30 tys. zł przekazała Fundacja Caritas Katowice, 10 tys. zł - powiat pszczyński, a ponad 9,2 tys. zł - gmina Pszczyna.

- Wiem, że potrzeby Ośrodka Matki Bożej Różańcowej są duże. Nowy samochód ułatwi przemieszczanie się podopiecznych z opiekunami, co znacznie poprawi jakość ich życia. Oby nowy samochód służył jak najlepiej i jak najdłużej - komentuje Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

- To kolejny przykład na to, że wspólne działania przynoszą dobre efekty. Z zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy korzystają mieszkańcy powiatu pszczyńskiego z niepełnosprawnościami. Nowy samochód umożliwi i usprawni im dotarcie na terapię - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

BM / pless.pl, źródło: Powiat, UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.