pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 września 2019
  • 12 września 2019
  • wyświetleń: 7033

Trwa przebudowa miejskiego stadionu. Prace zakończą się za rok

Jeszcze rok potrwa przebudowa Stadionu Miejskiego im. Jana Larysza w Pszczynie. Wykonawca inwestycji, Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy powinien zakończyć prace do 30 września 2020 roku.

Stadion, przebudowa
Trwają prace na miejskim stadionie. · fot. UM Pszczyna


- Obecnie na terenie obiektu trwają prace ziemne. Wykonawca zakończył etap związany z przygotowaniem drenażu. Pracę postępują. Kolejne sukcesy młodych sportowców z Pszczyny świadczą o tym, że jest to ważna inwestycja, która pozwoli na miejscu przeprowadzać profesjonalne treningi - komentuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol

Stadion, przebudowa
Trwają prace na miejskim stadionie. · fot. UM Pszczyna


Przypominamy, na przebudowanym obiekcie powstanie sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Stadion, przebudowa
Trwają prace na miejskim stadionie. · fot. UM Pszczyna


Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.

Całkowita wartość zadania wyniesie 6 987 567 zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach "Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018" Urząd Miejski w Pszczynie pozyskał dotację w wysokości 2 mln zł.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.