pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2019
  • 2 września 2019
  • wyświetleń: 3764

[WIDEO, ZDJĘCIA] Międzynarodowy Piknik Lotniczy w Bielsku-Białej

W miniony weekend w Bielsku-Białej, na lotnisku w Aleksandrowicach, odbył się XVI Międzynarodowy Piknik Lotniczy.

XVI Międzynarodowy Piknik Lotniczy - 31.08-01.09.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Samoloty, szybowce, śmigłowce, lotnie, spadochrony, modele latające, balony, to wszystko, co stanowi o uroku lotnictwa, było dostępne dla publiczności w czasie dwóch dni pikniku wraz z innymi atrakcjami naziemnymi: wesołym miasteczkiem dla dzieci, wyśmienitą gastronomią oraz występami estradowymi.Po raz pierwszy w Polsce na Pikniku Lotniczym można było zobaczyć elektromobilność w lotnictwie - szybowce Diana 3 z napędem elektrycznym w kontraście do szybowca JS-3 z napędem odrzutowym. Niewątpliwą atrakcją tegorocznego Pikniku były występy Zespołu Akrobacyjnego Firebirds (Adam Labus, Łukasz Świderski i Sebastian Nowicki).

Niestety ze względu na awarię silnika swoich umiejętności w niedzielę po południu nie zademonstrował Łukasz Czepiela. Jedyny polski pilot akrobacyjny klasy Challenger zaprezentował się w locie w niedzielne przedpołudnie.Gościem pikniku był natomiast kapitan Tadeusz Wrona, znany zwłaszcza z udanego awaryjnego lądowania samolotu Boeing 767 na pasie lotniska Chopina w Warszawie.ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.