pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 września 2019
  • wyświetleń: 6133

[ZDJĘCIA] Wkrótce ruszy przebudowa ul. Sznelowiec w Pszczynie

W drugim tygodniu września rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Sznelowiec w Pszczynie w zakresie odwodnienia. Powiat pszczyński pozyskał dofinansowanie na naprawę szkód powstałych w wyniku powodzi.

Wkrótce ruszy przebudowa ul. Sznelowiec w Pszczynie - 30.08.2019 · fot. Powiat


Prace będą polegać na: przebudowie kanalizacji deszczowej na długości ok. 600 mb, przebudowie przepustu pod drogą, odtworzeniu nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

30 sierpnia przedstawiciele powiatu pszczyńskiego przekazali plac budowy wykonawcy inwestycji - wyłonionej w przetargu Firmie Handlowo-Usługowej "Diego" z Wisły Małej. Wartość zadania to 860 tys. zł, jednak aż 80% tej kwoty wynosi pozyskane przez powiat dofinansowanie z budżetu państwa.

Prace powinny ruszyć w drugim tygodniu września i zakończyć się w listopadzie. - Przystępujemy do przebudowy drogi w zakresie odwodnienia. Otrzymane dofinansowanie obejmuje naprawę szkód powstałych w wyniku powodzi sprzed kilku lat - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Przebudowa ul. Sznelowiec to jedna z pięciu inwestycji, na które powiat pszczyński pozyskał w tym roku ok. 2,5 mln zł dofinansowania na usuwanie skutków powodzi. Remonty dróg, przepustów i kanalizacji realizowane są także na ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej, Łącznej w Brzeźcach, Wiejskiej w Grzawie oraz Zawadzkiego w Rudołtowicach.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.