pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2019
  • 15 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 18516

Herbaciarnia w parku już otwarta! Można wypić kawę i wypożyczyć łódź

Herbata, kawa, lemoniady, koktajle, ciasta i desery... takich smakołyków można zakosztować w samym sercu pszczyńskiego parku! Herbaciarnia Daisy została już otwarta!

Herbaciarnia Daisy w pszczyńskim parku - 8.08.2019 · fot. pless.pl


Po wielu latach pszczyńska herbaciarnia odzyskała dawny blask. Na wyspie można usiąść przy herbacie lub kawie, zjeść dobry deser, a z przygotowanej tu przystani wypożyczyć łódź. To miejsce niewątpliwie już wkrótce stanie się kolejną turystyczną wizytówką naszego miasta!

Dla gości przygotowano w przybliżeniu około 60 miejsc siedzących. Warto dodać, że wszystkie elementy wystroju, począwszy od od stolików, aż po oświetlenie były uzgadniane z wojewódzkim konserwatorium zabytków.

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, która w kwietniu przejęła całą wyspę w Parku Zamkowym wraz z pawilonem herbacianym, informuje, że obiekt będzie otwarty, publiczny, nie będzie specjalnie zamykany na pojedyncze wydarzenia i dla celów indywidualnych, a jego oferta będzie ogólnodostępna.

Herbaciarnia Daisy w pszczyńskim parku - 8.08.2019
Herbaciarnia Daisy w pszczyńskim parku już otwarta - 8.08.2019 · fot. pless.pl


Przygotowywana jest także oferta kulturalna. - Na wyspie będą realizowane różnego typu koncerty kameralne, wydarzenia, które będą swoim charakterem pasowały do tego miejsca, jakim jest zabytkowy park - objaśnia Jacek Patyk, prezes spółki.

To jednak nie koniec atrakcji, które czekają na mieszkańców i turystów. Wraz z Herbaciarnią uruchomiona została przystań, gdzie można wypożyczyć drewniane łodzie wiosłowe. W tym roku łodzi będzie pięć, ale jest szansa, że już w kolejnym ich liczba się podwoi. Za 30 minut pływania zapłacimy 20 zł, zaś za 60 minut - 40 zł.

Herbaciarnia Daisy w pszczyńskim parku - 8.08.2019
Herbaciarnia Daisy w pszczyńskim parku już otwarta - 8.08.2019 · fot. pless.pl


Na tym inwestycja jednak się nie zakończy. Na przełomie roku 2019 i 2020, gdy Pszczynę odwiedza już mniejsza liczba turystów, przeprowadzony zostanie jej drugi etap. Jego najważniejszym punktem będzie odtworzenie pokrycia dachowego pawilonu. - Będziemy wzorować się na zdjęciach historycznych. Dach zostanie pokryty blachą cynkową z wzmacnianym tytanem ze zwieńczeniem na górze kopuły - zapowiada Jacek Patyk. W planach spółki jest też odtworzenie figur, które znajdowały się tutaj w XIX wieku.

Ze względów bezpieczeństwa przy pawilonie herbacianym uruchomiony zostanie także monitoring miejski. Ponadto po godzinach otwarcia obiektu wyspa będzie zamykana.

Loading...

BM, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.