pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 6914

[ZDJĘCIA] W powiatowych szkołach powstają nowe pracownie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W powiatowych szkołach trwają intensywne prace remontowo-budowlane. Powiat pszczyński przeznaczył ponad milion złotych na przystosowanie placówek do przyjęcia podwójnego rocznika.

Reklama

Prace w szkołach - 08.2019 · fot. Powiat


Największe prace realizowane są w budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie (była szkoła rolnicza). Na ukończeniu są roboty na poddaszu budynku, gdzie powstało 10 pokojów z łazienkami (po jednej na dwa pomieszczenia) oraz zaplecze kuchenne ze świetlicą. Na II piętrze prowadzone są intensywne prace związane z powstaniem czterech pracowni zawodowych - dwóch logistycznych, hotelarskiej i obsługi turystycznej oraz zaplecza sanitarnego. Wcześniej to na II piętrze znajdowała się część mieszkalna dla uczniów. Wszystkie prace w internacie powinny zakończyć się do końca wakacji. Ich koszt wyniesie ponad 930 tys. zł.

- Dostosowujemy każdą możliwą przestrzeń w szkołach na zajęcia dydaktyczne, żeby znaleźć miejsce dla podwójnego rocznika - absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Od września cały budynek internatu, poza poddaszem, będzie już wykorzystywany na potrzeby dydaktyczne. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 czyli dawna "Samochodówka" otrzymał na swoje potrzeby budynek przy ul. Bogedaina 20 - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Nowe pracownie do nauki zawodu przygotowywane są także w Powiatowym Zespole Szkół nr 1. W budynku warsztatów szkolnych wyremontowane zostały już pomieszczenia nowej pracowni chłodnictwa i klimatyzacji oraz pracowni dla techników pojazdów samochodowych.

Remontowane pomieszczenia czekają na profesjonalne pomoce dydaktyczne. Współpraca z wiodącymi firmami zaowocowała dodatkowym wyposażeniem, m.in. profesjonalną centralą wentylacyjną oraz wyposażeniem do stanowisk klimatyzacyjnych. Nowa pracownia pojazdów samochodowych czeka już tylko na nowoczesne podnośniki. Prace w PZS nr 1 pochłoną łącznie ok. 170 tys. zł.

new / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj