Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lipca 2019
  • 29 lipca 2019
  • wyświetleń: 8899

Policja prowadzi postępowanie w sprawie zanieczyszczania Pszczynki

W czwartek Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie otrzymała pismo z prokuratury z poleceniem wykonania czynności, których celem jest określenie czy zanieczyszczenie rzeki Pszczynki nosi znamiona przestępstwa czy wykroczenia.

Rzeka Pszczynka - 22.07.2019
Rzeka Pszczynka - 22.07.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika


W pierwszym przypadku byłoby to przestępstwo ścigane z art. 182 paragraf 1 kodeksu karnego, które głosi "Kto zanieczyszcza wodę, powietrze lub powierzchnię ziemi substancją albo promieniowaniem jonizującym w takiej ilości lub w takiej postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5." W drugim - art. 478 p. 6 Prawa Wodnego mówiącym o zakazie wprowadzania ścieków do wody lub ziemi.

Jak informuje policja, zabezpieczono ślady i pobrano próbki z Pszczynki. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KPP Pszczyna. Osoby, które są świadkami procederu zanieczyszczania wody, są proszone o kontakt telefoniczny pod numerem 32) 44-93-271.

Warto dodać, że już wcześniej próbki z rzeki pobrali także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. Na miejscu interweniowały też straż miejska i straż rybacka. Sprawa została już przekazana do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.