pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 lipca 2019
  • wyświetleń: 4922

Kolejne osoby padły ofiarami internetowych oszustów

Zaniżone ceny oferowanych towarów, fikcyjne opinie klientów czy żądanie przedpłaty - internetowi oszuści chwytają się różnych sposobów, żeby wyłudzić od nas pieniądze. Zdarza się, że zamiast zamówionego towaru otrzymujemy bezwartościowe przedmioty bądź przesyłka w ogóle nie dociera. Do pszczyńskiej komendy docierają za to kolejni pokrzywdzeni.

W ostatnim czasie, po zawarciu umowy dotyczącej transportu na odbywający się w Kostrzynie festiwal, pokrzywdzona straciła 160 zł. Z kolei inna kobieta, młoda mama z Woli, na jednym z portali aukcyjnych kupiła wózek dla swojego dziecka. Transakcja jednak nie zakończyła się uczciwie. Rozczarowanie kobiety pojawiło się kilka dni po tym, jak zapłaciła za wylicytowany towar 500 zł i po znacznie przekroczonym terminie nie otrzymała paczki. Oszukana natychmiast zgłosiła sprawę policji.

- Pszczyńscy policjanci kilka razy w miesiącu przyjmują zgłoszenia dotyczące oszustw internetowych. Zakupy w internecie to wygodna forma kupowania i sprzedawania przeróżnych rzeczy, ale jak wszędzie, należy być ostrożnym, aby nie dać się oszukać - zwracają uwagę policjanci.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.