pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 lipca 2019
  • 16 października 2019
  • wyświetleń: 25388

[WIDEO, ZDJĘCIA] Znów pobiegli, aby wesprzeć Hospicjum św. Ojca Pio

W sobotę, 12 października już po raz czwarty ochotnicy mogli wziąć udział w Nocnym Biegu po Pszczynie. Tradycyjnie była to okazja do wsparcia Hospicjum im. św. Ojca Pio w Pszczynie - z opłat wpisowych zebrano 31 534 zł!

Loading...


IV Nocny Bieg po Pszczynie / Lotanie po ćmoku - wydarzenia przed, po oraz w trakcie biegu - 12.10.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Bieg wystartował o godz. 19.00 z rynku w Pszczynie. Zawodnicy z "czołówkami" na głowach pobiegli i pomaszerowali z kijami malowniczą trasą o długości 6,7 km, która wiodła głównie przez park pszczyński. Wrażenia uczestników wzmocniły niespodzianki świetlne i muzyczne. Te ostatnie zapewnił zespół Akurat, który od godziny 17.00 zagrzewał zawodników do biegu.

IV Nocny Bieg po Pszczynie / Lotanie po ćmoku - Start biegu oraz nordic walking - 12.10.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Opłata startowa zostanie w całości przekazana na budowę Domu Ojca Pio. Warto dodać, że pszczyńskie hospicjum obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia. Trzy filary działalności hospicjum to opieka nad osobami w terminalnym okresie choroby nowotworowej; opieka nad niesamodzielnymi seniorami oraz wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Hospicjum bardzo angażuje się także w rozwój wolontariatu, regularnie organizując specjalne szkolenia. W tym roku hospicjum przyjęło blisko 30 nowych dorosłych wolontariuszy.

IV Nocny Bieg po Pszczynie / Lotanie po ćmoku - Meta biegu oraz nordic walking - 12.10.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Ważną formą jest również szeroka promocja i organizacja akcji społecznych wspierających hospicjum pod hasłem Zdobywamy szczyty dla hospicjum, Znaki Nadziei czy Nocny Bieg po Pszczynie. W ten sposób ideą hospicjum można zainteresować osoby w każdym wieku, grupy zorganizowane i nieformalne, placówki edukacyjne, instytucje i firmy.

IV Nocny Bieg po Pszczynie / Lotanie po ćmoku - dekoracje - 12.10.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Nocny Bieg po Pszczynie organizowany jest po raz czwarty. Pomysłodawcami są Piotr Łapa, Zdzisław Spyra i Leszek Pławecki. Współorganizatorem jest Hospicjum św. Ojca Pio i Burmistrz Pszczyny.

IV Nocny Bieg po Pszczynie - Koncert wokalistów studia piosenki VoicePless ioraz Zespołu AKURAT · fot. Grzegorz Załucki


IV Nocny Bieg po Pszczynie - atrakcje na trasie - ul. Chrobrego, Skansen, ul. Kościuszki i ul. Katowicka · fot. Grzegorz Załucki


IV Nocny Bieg po Pszczynie - Meta na rynku, pokaz Fire Show oraz dekoracje zwycięzców · fot. Grzegorz Załucki

ab, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.