Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 lipca 2019
  • 12 lipca 2019
  • wyświetleń: 4346

[ZDJĘCIA] Bankowa Street Live ze zbiórką na rzecz Maciusia z Pszczyny

11 lipca w Pszczynie odbył się kolejny koncert w ramach cyklu Bankowa Street Live. Tym razem jego wydźwięk był jednak nieco inny, bowiem w trakcie wydarzenia przeprowadzono zbiórkę dla 18-miesięcznego Maciusia Cieślika. Zebrano w sumie 2000,91 zł.

Bankowa Street Live - zesapół Max Bravura - 11.07.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Na Bankowej zagrał zespół Max Brawura. W czasie występu przeprowadzona została zbiórka, której celem jest pomoc 18-miesięcznemu chłopczykowi z Pszczyny. Maciuś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i padaczkę. Ma problemy z oddychaniem, jedzeniem, nie potrafi samodzielne funkcjonować: nie siada, nie chodzi, na brzuszku nie jest w stanie podnieść główki, nosi gorset, ortezy, wciąż jest rehabilitowany.

- Mimo młodego wieku przeszedł już bardzo wiele. Kilkumiesięczne pobyty w szpitalu, bolesne zabiegi, reanimacje, które mogły skończyć się tragicznie. Jesteśmy zdruzgotani, ale każdego dnia szukamy promyków słońca w tej bardzo trudnej sytuacji. Maciuś stara się być dzielny, intensywnie ćwiczy na zajęciach z rehabilitantem, żeby tylko powstrzymać niszczycielski pochód choroby. Inne dzieci w jego wieku już dawno biegają, my walczymy, żeby umiał samodzielnie utrzymać główkę. W nocy nie potrafi przewrócić się samodzielnie na drugi bok. Cały czas czuwamy, żeby nie stracił przytomności z uwagi na ogromną ilość leków, które przyjmuje. Nigdy nie dowiemy się, jak by miało wyglądać normalne dzieciństwo naszego synka. Będziemy o niego walczyć do samego końca, bo choroba nie zna litości. Od kilku tygodni jesteśmy w programie lekowym, który przynosi widoczne postępy, dlatego tym bardziej nie możemy tej pracy zmarnować - mówią rodzice.

Przypominamy, że równocześnie trwa zbiórka internetowa na rzecz małego Maciusia:Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" - KRS 0000037904
Cel szczegółowy 1%: Cieślik Maciej Pszczyna
Wpłat można dokonywać również na konto:
Alior Bank: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
(tytułem: 35036 Cieślik Maciej, z dopiskiem: Pszczyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia)

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.