Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 lipca 2019
  • 4 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 6395

Internetowa zbiórka na ratowanie cmentarza żydowskiego w Pszczynie

Sławomir Pastuszka, społeczny opiekun cmentarza żydowskiego w Pszczynie apeluje do ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie prac na cmentarzu, w szczególności odnowienia zniszczonych przez powalone drzewo nagrobków.

Zniszczony cmentarz żydowski w Pszczynie po wichurze - 9.07.2019 · fot. BM / pless.pl


- Rzadko kiedy proszę Państwa o pomoc finansową. Tym razem nie mam jednak wyjścia. W związku z poważnymi zniszczeniami po ostatniej wichurze na pszczyńskim cmentarzu żydowskim, zdecydowałem się stworzyć zbiórkę na portalu zrzutka.pl - mówi Sławomir Pastuszka. - Już pierwsze prace porządkowe i wycięcie zagrażającego bezpieczeństwu drzewa kosztowało kilka tysięcy złotych. Teraz potrzebne są fundusze na remont zniszczonych nagrobków - objaśnia.

- Jeżeli możecie, wesprzyjcie moją pracę, udostępniajcie, zachęcajcie do wsparcia, komentujcie. Każda złotówka się liczy! Razem damy radę! Z góry wszystkim bardzo dziękuję! - apeluje opiekun.Równocześnie Sławomir Pastuszka zwraca się do wszystkich z prośbą o pomoc w porządkowania cmentarza. Osoby zainteresowane udzieleniem wsparcia są proszone o kontakt mailowy na adres slav31@vp.pl

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.