Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 lipca 2019
  • wyświetleń: 5472

[ZDJĘCIA] Przy ul. Katowickiej w Pszczynie będzie ścieżka rowerowa

Gmina Pszczyna inwestuje w rozwój infrastruktury rowerowej. Kolejne prace, polegające na utworzeniu ścieżki dla rowerów, prowadzone są na ul. Katowickiej.

Budowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Katowickiej w Pszczynie - 2.07.2019 · fot. BM / pless.pl


Inwestycja ruszyła przed kilkoma tygodniami, jednak zaraz po rozpoczęciu robót, prace musiały zostać wstrzymane ze względu na uszkodzenia kanalizacji deszczowej.

- Prowadziliśmy w tej sprawie rozmowy z powiatem (to organ odpowiadający za kanalizację w tym rejonie - przyp. red.). W pierwszej kolejności musi zostać wymieniona na tym odcinku kanalizacja deszczowa, co wynikło w trakcie prowadzenia prac i kiedy to nastąpi, prace będą wznowione - poinformował Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie i dodał, że opóźnienie może wynieść do 2 miesięcy.

Przypomnijmy, że budowa ścieżek rowerowych to jedna z największych inwestycji realizowanych w gminie Pszczyna. Planowane zakończenie prac: lipiec 2020 rok. Na ten cel Urząd Miejski przeznaczy 25.700.000 zł. Łączne dofinansowanie stanowi 21.500.000,00 zł.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.