Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 czerwca 2019
  • 30 czerwca 2019
  • wyświetleń: 16509

[ZDJĘCIA] Pierwsza edycja festiwalu Śląskie Miraże Art Fest za nami!

W czerwcu w Pszczynie odbył się festiwal Śląskie Miraże Art Fest. W ramach tej kilkudniowej imprezy w naszym mieście wystąpili między innymi Józef Skrzek, Kuba Sojka oraz zaprezentowali się: Grupa Teatralna Muflasz (z Abelardem Gizą) oraz Teatr Korez.

Koncert Józefa Skrzeka wraz z córką Elżbietą w ramach Śląskie Miraże Art Fest - 20.06.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


- Od 20 czerwca, przez 4 dni, Pszczyna była miejscem pełnym kultury i sztuki w wielu jej dziedzinach, dostarczając wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć - mówią organizatorzy festiwalu Agata Skrzyńska i Rafał Szymczak.

Festiwal zainaugurował niezwykły koncert na schodach pszczyńskiego zamku. Genialny klimat zbudował Józef Skrzek wraz ze swoją córką Elżbietą.

W festiwalowej galerii można było zobaczyć prace pszczyńskich artystów oraz rzeźbiarzy z Akademii Sztuk pięknych w Katowicach. W namiocie festiwalowym zlokalizowanym w pszczyńskim parku codziennie można było obejrzeć film, a to wszystko dzięki współpracy organizatorów z festiwalem Kino na granicy z Cieszyna oraz siecią kin Helios. W tym samym miejscu przeżyliśmy dwa muzyczne wydarzenia: koncert zespołu Koziguar oraz live act Kuby Sojki. Dla wszystkich chętnych poszerzania swojej praktycznej wiedzy w zakresie fotografii oraz produkcji muzycznej zorganizowane zostały warsztaty z technik fotografowania oraz z programu Ableton live.

Dla najmłodszych - Strefa Kreatywnego Bajtla, gdzie dzieciaki mogły tworzyć, doświadczać, uczyć się oraz bawić pod opieką wspaniałych animatorów i artystów.

Śląskie Miraże Art Fest - rozpoczęcie


W sali PCKulu gościliśmy teatr TCR z Tychów ze sztuką "Knienie", projekt Muflasz tworzony przez Abelarda Gizę, Szymon Jachimka oraz Wojtka Tremiszewskiego.

Finał festiwalu to wspaniałe przeżycie, a mianowice Teatr Korez ze sztuką "Mianujom mie Hanka", z genialną kreacją Grażyny Bułki.

Całości festiwalu dopełniał Śląski Targ Kraftu zlokalizowany na pszczyńskim rynku, gdzie można było zaopatrzyć się w produkty śląskich rzemieślników oraz spróbować piw niszowych.

- Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wydarzeniach pierwszej edycji Śląskich Miraży Art Fest. Tegoroczny festiwal obdarował nas cudownymi przeżyciami z wyjątkowymi ludźmi ale również doświadczeniami na przyszłe lata, ponieważ już możemy zdradzić, że nie było to ostatnie spotkanie - złapiemy oddech i zabieramy się za planowanie przyszłej edycji - zapowiadają organizatorzy. - Wspaniale było wspólnie przeżywać koncerty, projekcje filmów, spektakle. Wiele z tych wrażeń zostanie z nami na dłużej a po Waszych słowach i opiniach wiemy, że prezentowanie sztuki na takim poziomie ma sens. Śląskie Miraże to festiwal dobrych ludzi... na naszej drodze pojawiło się mnóstwo osób popierających i wspierających nasze działania, to dzięki tej energii udało nam się stworzyć ten format. W tym miejscu dziękujemy wszystkim naszym partnerom, wystawcom, artystom, osobom, które pomagały nam tworzyć festiwalowy dobry klimat. Chodźcie na festiwale, kochajcie sztukę, cieszcie się życiem. Do zobaczenia za rok!

Śląskie Miraże Art Fest w Pszczynie - 06.2019 · fot. Jerzy Rzechanek, Katarzyna Krawczyk, materiały organizatora

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.