pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 maja 2019
  • wyświetleń: 5407

Statuetka Żubra Pszczyńskiego dla Anny Hat-Hassy

Anna Hat-Hassa od 15 lat jest prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego Plesbad Pszczyna. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu z rąk starosty Barbary Bandoły otrzymała najwyższe powiatowe wyróżnienie - statuetkę Żubra Pszczyńskiego w dziedzinie kultury fizycznej i sportu za nieustanne pielęgnowanie idei sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Żubr Pszczyński dla Anny Hat-Hassy - 29.05.2019 · fot. Powiat


Anna Hat-Hassa od 2004 roku pełni funkcję prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Plesbad Pszczyna. - W czasie ostatnich 15 lat klub odnosił bardzo duże sukcesy portowe. Podopieczni klubu: Paweł Pietryja, Kornelia Marczak oraz Julia Pławecka i Daria Zimnol zdobywali tytuły mistrzów Polski. Zawodnicy Plesbadu wielokrotnie byli także laureatami srebrnych i brązowych medali mistrzostw Polski oraz zajmowali wysokie miejsca na turniejach międzynarodowych - mówiła starosta Barbara Bandoła.

Anna Hat-Hassa czynnie angażuje się również w organizację imprez sportowych, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem nie tylko mieszkańców powiatu pszczyńskiego - należy do nich m.in. Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego czy Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców. Te bogate doświadczenia pozwoliły klubowi otrzymać prawo organizacji Victor Polish U17 International 2019 oraz Victor Youth International U11&U13. Dzięki temu na pszczyńskich kortach zmierzyło się blisko 300 zawodników z 16 państw.

- To ogromne wyróżnienie i docenienie naszej pracy. Ta statuetka należy się nie tylko mnie, bo ja pełnię tylko skromną funkcję prezesa. To ogromny nawał pracy wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie badmintona wolontariuszy. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze bardziej wypromować Pszczynę i powiat pszczyński. Chciałabym również kontynuować tak jak do tej pory współpracę z powiatem i gminą. Bardzo dziękuję za tę nagrodę - mówiła Anna Hat-Hassa.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.