pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 maja 2019
  • wyświetleń: 3076

Rusza remont ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej

W tym tygodniu przekazano plac budowy firmie Drogród z Ćwiklic, która w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych wykona remont ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej. Droga w pszczyńskim sołectwie remontowana będzie w ramach środków powodziowych - dofinansowanie, które powiat pszczyński pozyskał z budżetu państwa wyniesie 80% wartości inwestycji.

Hodowców
Rusza remont ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej · fot. Powiat


Prace będą polegać na remoncie nawierzchni jezdni na długości 200 mb, obustronnym utwardzeniu poboczy oraz naprawie i umocnieniu rowu. Wartość zadania to niemal 200 tys. zł, ale ponad 150 tys. zł powiat pozyskał z budżetu państwa, natomiast niespełna 40 tys. przeznaczy z własnych środków. Na realizację inwestycji wykonawca ma czas do połowy września.

Hodowców
Rusza remont ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej · fot. Powiat


- Remont ul. Hodowców jest jednym z pięciu zadań, które zrealizujemy w tym roku dzięki pozyskaniu środków na usuwanie skutków powodzi. W sumie powiat pszczyński otrzyma dofinansowanie w wysokości niemal 3 mln zł na remonty dróg, przepustów i kanalizacji - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Inwestycje przeprowadzone zostaną także na ul. Łącznej w Brzeźcach, ul. Wiejskiej w Grzawie, ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach oraz ul. Sznelowiec w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.