pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 maja 2019
  • wyświetleń: 2047

Wyjątkowo spokojna majówka na drogach naszego powiatu

Długi majowy weekend za nami. Podczas akcji "Bezpieczny weekend- majowy weekend" trwającej od 30 kwietnia do 6 maja nad bezpieczeństwem na drogach czuwało kilka tysięcy policjantów. W naszym województwie doszło do 32 wypadków drogowych, w których 6 osób straciło życie, a 47 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali ponad 105 kierowców w stanie nietrzeźwości.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja "Bezpieczny weekend- majowy weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 30 kwietnia, a zakończyła 6 maja o godz. 6.00, jednak wzmożony ruch pojazdów odbywał się już od 26 kwietnia. W tym czasie na śląskich drogach doszło do 32 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 47 zostało rannych. Ponadto odnotowano 724 kolizje. Policjanci zatrzymali także 142 kierowców pod wpływem alkoholu, z czego 105 usiadło za kółkiem w stanie nietrzeźwości popełniając przestępstwo.

Na drogach powiatu pszczyńskiego było wyjątkowo spokojnie. Szczęśliwie obywało się bez wypadków drogowych. Wśród kontrolowanych kierowców natomiast, tylko w jednym przypadku policjanci stwierdzili zabronione stężenie alkoholu. 40- latek wydmuchał prawie 2 promile. W takim stanie przemierzał w niedzielne popołudnie ulice Wisły Wielkiej.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.