pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2681

"Uskrzydlony 2019" - kapituła już wybrała laureata

"Uskrzydlony" to wyróżnienie dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które swoją aktywnością udowadniają, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem. O tym, kogo do odznaczenia wybrała kapituła dowiemy się 16 maja.

kapituła uskrzydlony
fot. Powiat


Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego "Uskrzydlony" zostanie przyznane po raz pierwszy. Inicjatywa ma na celu promowanie aktywnych postaw osób dotkniętych niepełnosprawnością.

Laureata nagrody wybrała kapituła w składzie: starosta Barbara Bandoła - przewodnicząca kapituły, wicestarosta Damian Cieszewski, przewodniczący Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Grzegorz Kuczera, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie, Joanna Czakańska, członkowie Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Krystyna Fuławka, Jarosław Folek i Beata Brom oraz inicjatorka wyróżnienia i przedstawiciel Referatu ds. Osób Niepełnosprawnych pszczyńskiego starostwa, Katarzyna Granda.

- Otrzymaliśmy aż 11 zgłoszeń. Cała kapituła była pod wrażeniem wszystkich kandydatów. Każda z tych osób jest absolutnie wyjątkowa i zasługuje na wyróżnienie. To w jaki sposób codziennie pokonują bariery własnej niepełnosprawności pozostając jednocześnie aktywnymi uczestnikami społecznego życia powiatu pszczyńskiego jest niezwykle inspirujące. Dlatego też wybór był niesamowicie trudny - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

Kandydatów zgłaszały instytucje, organizacje, stowarzyszenia oraz mieszkańcy. Nagrodą będzie tytuł "Uskrzydlonego" oraz specjalnie na tę okazję zaprojektowana statuetka. O tym, kto otrzyma wyróżnienie dowiemy się 16 maja podczas uroczystej gali.

ab
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.