pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2019
  • 29 maja 2019
  • wyświetleń: 18426

Obchody jubileuszu 150 lat szkolnictwa w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj

Za nami:

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie serdecznie zapraszają na uroczystości jubileuszowe 150-lecia szkolnictwa w Czarkowie.

ZSP w Czarkowie
ZSP w Czarkowie · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Komunikat organizatora:

Uroczystość nadania sztandaru i obchody 150 lecia szkolnictwa w Czarkowie, która miała się odbyć 26 kwietnia o godzinie 12:00 zostaje przeniesiona na dzień 29 maja na godzinę 12:00.

Inne punkty programu pozostają bez zmian. Sztandar zostanie poświęcony, tak jak planowano czyli 28 kwietnia o godzinie 12:00 podczas Mszy Świętej w kościele pw. św. Józefa Robotnika
w Czarkowie.

Za zmiany przepraszamy, jest ona podyktowana obecną sytuacją w oświacie.

Dyrekcja i pracownicy ZSP w Czarkowie


W niedzielę 28 kwietnia odbędzie się poświęcenie sztandaru szkoły podczas Mszy świętej o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Czarkowie.

Z kolei w środę 29 maja (nowa data) o godzinie 12.00 w budynku szkoły przy ul. Powstańców Śląskich 25 rozpocznie się akademia, podczas której nastąpi uroczyste przekazanie Szkole Podstawowej w Czarkowie sztandaru. W programie wydarzenia zaplanowano także występy artystyczne w wykonaniu uczniów.

Odwołana została natomiast druga część uroczystości, czyli premiera okolicznościowej publikacji - Księgi absolwentów Szkoły Podstawowej w Czarkowie 1868 - 2018. To wydawnictwo traktujące przede wszystkim o ludziach, którzy tworzyli czarkowską szkołę od początku jej istnienia: jej uczniach i nauczycielach, opatrzone licznymi archiwalnymi zdjęciami klasowymi.

W przerwie uroczystości goście będą mieli możliwość obejrzenia wystawy poświęconej historii szkolnictwa w Czarkowie oraz skorzystania z poczęstunku.

- Na uroczystości zapraszamy wszystkich mieszkańców Czarkowa, a w szczególności emerytowanych pracowników, absolwentów, ich rodziny i sympatyków szkoły - zachęca dyrektor Jolanta Skrzyńska-Gorska.

Okrągły jubileuszPoczątki szkolnictwa w Czarkowie datuje się na rok 1868, kiedy to z dniem 1 maja rozpoczęła funkcjonowanie szkoła ludowa stopnia podstawowego. 24 marca 1869 roku szkołę opuścili pierwsi absolwenci i to właśnie rocznica tego wydarzenia przypada w trwającym roku. W czasie tych 150 lat w szkole pracowało ponad 300 nauczycieli, a szeregi absolwentów liczą 3000 uczniów. Niejednokrotnie czarkowska placówka zmieniała swoją siedzibę: początkowo mieściła się w nieistniejącym już jednym z budynków dawnego książęcego zakładu zdrojowego, następnie w 1880 roku przeniosła się do budynku dzisiejszego ośrodka zdrowia. Od 1936 roku szkoła pozostaje w obecnym budynku, powiększonym w latach 1994 - 1998 o salę gimnastyczną i nowe sale lekcyjne. Od 1 września 2000 roku Szkoła Podstawowa nr 6 wraz z Przedszkolem Publicznym nr 16, którego działalność notuje się od grudnia 1936 roku, tworzy Zespół Szkolno-Przedszkolny. 25 kwietnia 2007 roku szkoła otrzymała imię pisarza Kornela Makuszyńskiego.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj