pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4167

Legorobotyka w Łące - innowacyjne zajęcia dla dzieci na terenach wiejskich

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

25 stycznia burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i skarbnik Artur Krawczyk podpisali umowę o przyznanie pomocy na realizację projektu pn. "Innowacyjne podejście do podniesienia kompetencji cyfrowych dzieci w oparciu o lokalne zasoby".

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych społeczności lokalnej poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w oparciu o lokalny potencjał.

- Planujemy w roku szkolnym 2018/2019 i 2019/2020 przeprowadzić zajęcia z legorobotyki. Zajęcia te planujemy wdrożyć w sześciu klasach w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łące. Szacuje się, iż w ramach 32 tygodni odbędzie się łącznie 192 szkoleń na bazie zakupionego sprzętu (LEGO® MINDSTORMS® Education) dla co najmniej 100 dzieci - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Zajęcia legorobotyki to innowacyjny sposób połączenia zabawy i nauki, rozpoczynając od kształcenia twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, przez wspomniane podstawy nauk inżynieryjnych, a na pracy w grupie i nad projektem kończąc.

Umowa została podpisana na dotację w wysokości 31 815,00 zł. Wniosek o przyznanie pomocy w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich złożyła gmina Pszczyna za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Pszczyńska".

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj