Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3301

W Goczałkowicach trwa wymiana kotłów węglowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój trwa wymiana kotłów węglowych na nowe proekologiczne źródła ogrzewania w ramach gminnego "Programu ograniczania niskiej emisji na terenie gminy Goczałkowice- Zdrój - etap I". Działania te są finansowane ze środków budżetu gminy oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Do 22 stycznia zawarto z mieszkańcami 54 umowy, w tym: 37 umów dotyczących wymiany kotłów na gazowe, 16 umów dotyczących wymiany kotłów węglowych i 1 umowę w sprawie wymiany okien. Odebrano i rozliczono 42 inwestycje.

I etap realizacji gminnego Programu obejmuje łącznie 180 inwestycji, w tym: 30 inwestycji w zakresie docieplenia oraz 20 inwestycji w zakresie wymiany okiem. Pozostałe inwestycje dotyczą wymiany kotłów. Zakończenie realizacji I etapu zaplanowano na dzień 31 sierpnia.

Operator Programu działający w imieniu gminy, czyli firma EKOSCAN Innowacje i Rozwój Sp. z o.o., aktualnie weryfikuje kosztorysy kolejnych inwestorów. Punkt obsługi klienta Programu jest czynny w każdy wtorek, w godzinach 9.00-16.30, w budynku Urzędu Gminy pok. nr 3.

Niezależnie od możliwości pozyskania dofinansowania w ramach gminnego Programu ograniczania niskiej emisji, istnieje możliwość pozyskania dofinansowania w ramach rządowego programu "Czyste powietrze" realizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach, na zasadach obowiązujących w tym programie.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.