Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5253

Awaria na pływalni w Jankowicach. Kiedy ponowne otwarcie basenu?

Od października basen w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach jest nieczynny. Radna Renata Dyrda zwróciła się do burmistrza z prośbą o wyjaśnienie, do kiedy przewidywana jest przerwa w użytkowaniu obiektu i czym jest spowodowana.

Okazuje się, że basen w ZSP w Jankowicach jest nieczynny w powodu awarii centrali wentylacyjnej zainstalowanej w 2005 roku w pomieszczeniu pływalni. - W momencie powzięcia informacji o nieprawidłowym i nieskutecznym działaniu instalacji wentylacyjnej wystąpiliśmy do producenta zainstalowanej centrali oraz do innych firm występujących na rynku z prośbą o wykonanie wyceny remontu lub wymiany uszkodzonej jednostki wentylacyjnej. W odpowiedzi, po miesiącu oczekiwania, otrzymaliśmy informację o orientacyjnym koszcie wymiany uszkodzonej centrali wraz z remontem urządzeń towarzyszących w wysokości 180 tys. złotych - wyjaśniła zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok.

21 grudnia 2018 r. przedstawiciel firmy JANOSH przedstawił dokumentację fotograficzną obrazującą zakres niezbędnych prac do wykonania celem bezpiecznego i skutecznego uruchomienia basenu. Ze względu na zakres prac do wykonania oraz ich wartość uruchomienie basenu planowane jest do końca lutego 2019.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.