pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 października 2005
  • wyświetleń: 3524

Muzeum Zamkowe wyróżnione

Muzeum Zamkowe wyróżnione
Muzeum Zamkowe w Pszczynie, fot. pless.pl


Kolejne wyróżnienie dla Muzeum Zamkowego w Pszczynie. W sobotę, przed koncertem w ramach "Wieczorów u Telemanna", dyrektorowi Muzeum Maciejowi Klussowi wręczony zostanie certyfikat BS EN ISO 9001:2000. W ten sposób doceniono wysoką jakość usług pszczyńskiego muzeum, niewiele jest placówek w Polsce, które tak potrafią zadbać o turystę.

Tymczasem w Pszczynie plotkuje się, że kiedy 4 lata temu zamek odwiedzili szefowie państw grupy wyszehradzkiej, Aleksandrowi Kwaśniewskiemu oraz jego gościom było w trakcie obrad po prostu zimno... Czy to możliwe? "Na zewnątrz było minus18 stopni, mieliśmy wtedy stare ogrzewanie, stare były również okna w Sali Lustrzanej. Na dodatek, dziennikarze wchodzili i wychodzili na zewnątrz, był przeciąg" - wyjaśnia dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie Maciej Kluss.

Jak mówi dyrektor Kluss, obecnie w zamku jest nowe ogrzewanie. Wprowadzane są również kotary odtworzone na podstawie zachowanych fotografii i sztychów, tak więc za rok w zamku już nikomu nie będzie mogło być zimno.

Dodajmy, że Muzeum Zamkowe w Pszczynie to najpopularniejsze muzeum w województwie śląskim. Każdego roku odwiedza je rekordowa liczba gości.

Iza / Mega FM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.