pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 października 2018
  • wyświetleń: 3363

KWW Ziemia Pszczyńska: Twoje potrzeby, nasze zadania!

Artykuł sponsorowany:

21 października wybierzmy skuteczny samorząd. W wyborach do Rady Powiatu Pszczyńskiego oraz do Rady Miejskiej w Pszczynie oddajcie głos na kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Pszczyńska.

KWW Ziemia Pszczyńska


Paweł Sadza, starosta pszczyński, KWW Ziemia Pszczyńska:

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego!

21 października zdecydujemy o tym, kto będzie dbał o rozwój naszej małej Ojczyzny. Zachęcam do tego, byście postawili Państwo na ludzi sprawdzonych i doświadczonych. Na osoby, które w ostatnich latach z niezwykłą atencja wsłuchiwały się w problemy Mieszkańców. Zachęcam do oddania głosów na kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Pszczyńska.

Nasza drużyna do Rady Powiatu Pszczyńskiego to idealna mieszanka młodości i doświadczenia. To synteza kreatywności, nowych pomysłów i wiedzy, jak je realizować. Nasze hasło wyborcze to: "Twoje potrzeby, nasze zadania". Jesteśmy dla mieszkańców, chcemy Państwu służyć, dla Państwa pracować, by żyło się w sołectwach, na osiedlach, w gminach i powiecie jak najlepiej. Świetnie znamy potrzeby powiatu, ale wiemy też, które są realne do spełnienia. Dlatego chcemy rozwijać powiat pszczyński z taką sama dynamiką, jak działo się to do tej pory. A ostatnie osiem lat był to czas rekordowych inwestycji w powiecie pszczyńskim oraz rekordowych środków pozyskanych ze źródeł zewnętrznych.

Na przestrzeni ostatnich ośmiu lat zrobiliśmy wspólnie jako mieszkańcy bardzo wiele - mimo wielu przeciwności odzyskaliśmy szpital, uruchomiliśmy powiatową komunikację publiczną, wyremontowaliśmy ponad 70 kilometrów powiatowych dróg, pozyskaliśmy łącznie ponad 150 milionów złotych na realizację nowatorskich projektów i inwestycji w powiecie, takich jak budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego, utworzenie nowoczesnych pracowni do nauki w pszczyńskich szkołach do nauki zawodu, czy doświetlenie przejść dla pieszych przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Mówiąc MY, myślę nie tylko o zespole kompetentnych i zaangażowanych ludzi, z którymi dane jest mi pracować w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, ale również o Mieszkańcach powiatu.

Szanowni Państwo, to Wasze wsparcie codziennie motywuje nas do działania. Jest jeszcze wiele trudnych tematów, które chcielibyśmy poruszyć i problemów, które chcielibyśmy rozwiązać. Szczerze wierzę, że dzięki naszym wspólnym działaniom powiat pszczyński stanie się miejscem jeszcze bardziej nowoczesnym, otwartym i przyjaznym, gdzie o jego wyjątkowości stanowić będą przede wszystkim pracowici, przedsiębiorczy i oddani Mieszkańcy.

Dlatego zachęcam byście poszli Państwo 21 października na wybory samorządowe i oddali głos na kandydatów do Rady Powiatu Pszczyńskiego z listy nr 19 Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Pszczyńska. To ludzie, którzy Państwa nie zawiodą!

Starosta Pszczyński
Paweł Sadza


Kandydaci KWW Ziemia Pszczyńska do Rady Powiatu Pszczyńskiego


Grzegorz Wanot, zastępca burmistrza Pszczyny:

Drodzy Mieszkańcy Gminy Pszczyna!

W drużynie KWW Ziemia Pszczyńska do Rady Miejskiej w Pszczynie mamy zarówno doświadczonych samorządowców, jak i osoby, które dopiero chcą rozpocząć swoje działania dla dobra gminy i jej mieszkańców. Mamy wiele pomysłów, które pozwolą usprawnić zarządzanie gminą, a także które pozwolą skuteczniej rozwiązywać problemy Mieszkańców.

Chcielibyśmy zorganizować brygadę remontową do utrzymania dróg, rowów, odśnieżania, dbającą o czystość i stan infrastruktury towarzyszącej.

Dla kandydatów na radnych z naszego komitetu są bardzo ważne kwestie związane z oświatą, dlatego będą zabiegać o wybudowanie żłobka i wyeliminowanie zmianowości w szkołach. Będziemy dążyć do tego, aby uczniowie mieli podręczniki w domach i z lekkimi plecakami chodzili do szkoły, w której będą korzystać z podręczników na szkolnych tabletach. Chcielibyśmy także wprowadzić aplikację, która umożliwi mieszkańcom zgłaszanie bieżących problemów i nieprawidłowości związanych np. z oświetleniem, stanem dróg, rowów, mieszkań komunalnych, zanieczyszczaniem i zatruwaniem środowiska.

Bardzo ważnym elementem naszego programu i tym, co wyróżnia go od innych, jest wprowadzenie Karty Mieszkańca, oferującej ulgi i udogodnienia w korzystaniu z usług publicznych i gminnych atrakcji. W wyborach samorządowych 21 października zagłosujcie na kandydatów do Rady Miejskiej w Pszczynie z listy nr 20 - KWW Ziemia Pszczyńska!

Grzegorz Wanot
zastępca burmistrza Pszczyny


Kandydaci KWW Ziemia Pszczyńska do Rady Miejskiej