pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2018
  • wyświetleń: 2428

[ZDJĘCIA] Trwa remont ul. Kosów w Studzienicach

Za ponad 260 tys. zł remontowany jest ostatni odcinek ul. Kosów. W ciągu ostatnich kilku lat powiat pszczyński wyremontował drogę na długości niemal 2 km.

Remont ul. Kosów w Studzienicach - 10.2018 · fot. Powiat


Trwa III i zarazem ostatni etap prac na ul. Kosów w Studzienicach. Pozostał tu do wyremontowania ok. 340-metrowy odcinek jezdni. Oprócz nawierzchni jezdni wyremontowane zostaną także pobocza oraz zjazdy. Prace za ponad 260 tys. zł wykonuje firma Radex z Bielska-Białej.

- Ten ostatni odcinek remontujemy w całości ze środków powiatu pszczyńskiego. Tym samym w tym roku zakończymy remont całej ulicy Kosów, której długość wynosi 1,9 km. Łącznie prace pochłoną ponad 2,1 mln zł, ale na wcześniejsze dwa etapy prac pozyskaliśmy aż 1,3 mln zł dofinansowania z programu na usuwanie skutków powodzi - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w Studzienicach naprawiana była również droga technologiczna wzdłuż rurociągu. Wyremontowane zostały dwa odcinki w tej miejscowości (440 m od skrzyżowania z ul. Kosów w kierunku południowym do granicy lasu oraz 210 m w rejonie skrzyżowania z ul. Czyżyków) oraz jeden w Ćwiklicach (280 m od skrzyżowania z DW933 do skrzyżowania z ul. Piotra Czajkowskiego). Prace również wykonała wybrana w przetargu firma Radex z Bielska-Białej.

Remont drogi technologicznej przy rurociągu - 09.2018 · fot. Powiat

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.