pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2018
  • wyświetleń: 902

Pawłowice laureatem konkursu "Gmina przyjazna rodzinie 2018"

Gmina Pawłowice została laureatką drugiego miejsca w piątej edycji wojewódzkiego konkursu "Gmina przyjazna rodzinie 2018".

Pawłowice Gmina przyjazna rodzinie 2018
Pawłowice laureatem konkursu "Gmina przyjazna rodzinie 2018" · fot. UG Pawłowice


Konkurs skierowany był do samorządów województwa śląskiego, a wnioski z opisem działań realizowanych na rzecz wspierania rodziny należało złożyć do końca lipca bieżącego roku. Gmina Pawłowice została doceniona inicjatywę "Rodzinne Pawłowice" na którą składa się m. in. wsparcie rodzin w opiece nad najmłodszymi, wsparcie edukacji dzieci i młodzieży oraz poszerzanie dostępności do kultury, sportu, miejsc wypoczynku i rekreacji. Komisja konkursowa zwróciła również uwagę na pomoc dla rodziców borykających się z problemami wychowawczymi (Szkoła dla rodziców) i organizację zajęć dla dzieci do 5 roku życia i ich opiekunów (Klub MAMATO).

Przykładowe inicjatywy i współpracę samorządu z organizacjami pozarządowymi przedstawił wójt gminy Franciszek Dziendziel, który wcześniej odebrał nagrodę z rąk Małgorzaty Ochęduszko-Ludwik - członkini Zarządu Województwa Śląskiego i gratulacje od Bożeny Borowiec - dyrektorki Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Pawłowice konkurowały z dużymi miastami. I miejsce zajął Sosnowiec za inicjatywę pt. Sosnowiec - grunt to rodzina, a III miejsce - Chorzów za inicjatywę pt. Chorzów rodzinę wprawia w ruch - rodzina Chorzów wprawia w ruch. Od dzisiaj gmina Pawłowice może posługiwać się tytułem "Gminy przyjaznej rodzinie 2018", a prezentacja z działaniami gminy znajdzie się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego jako przykład dobrych praktyk dla innych samorządów.

W ramach uroczystości, która odbyła się 8 października w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach wyróżniono również pięć kobiet - laureatek konkursu "Przyjaciel rodziny 2018". Nagrody otrzymały: Małgorzata Mańka-Szulik - za inicjatywę Wieloaspektowość działań na rzecz rodzin zabrzańskich, Siostra Anna Bałchan SMI - za inicjatywę Organizowanie i edukacja z zakresu form kompleksowego wsparcia, które ma na celu rozwój oraz pomoc w kryzysie całemu systemowi rodzinnemu, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet oraz dzieci, Lidia Zeller - za inicjatywę Częstochowskie Centrum Wsparcia Rodziny, Poradnia dla rodziny, rozwój asystentury/ Częstochowskie Centrum Wsparcia Rodziny, Kazimiera Dobosz - za inicjatywę Specjalistyczna rodzina zastępcza zawodowa jako wsparcie dla małoletnich matek z dziećmi oraz Teresa Gabryś - za inicjatywę Wspieranie i propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz pomoc dzieciom. Spotkanie uświetnił wykład na temat rodziny socjologa prof. Marka Szczepańskiego oraz występ Danuty Chyckiej wykonującej znane i lubiane arie operetkowe.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.